Eesti Arhitektide Liit
Uudised
Eesti arhitektuur
Dokumendid
Võistlused
Publikatsioonid
Arhitektuuripoliitika
Kutsekoda
Lingid
Kuulutused
Foorum
Kalender
Kontakt
Muuda profiili
Muuda loominguid
Liikmele

Foorum

EAL Forum :: Foorum :: Kuidas saada arhutektiks?
Mine Leheküljele: 1234Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 4
Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: Maido (IP Logitud)
Kuupäev: 25.11.2004 20:51

Tere! Mind on juba väiksest peale huvitanud arhitektuur ja minu suurimaks unistuseks on kunagi ise arhitektiks saada, kuid ainuke probleem on selles, et ma ei kujuta endale ette mida ma konkreetselt selleks tegema pean. Hetkel õpin ma ühes Tartu eliitkoolis reaalkallakuga klassis. Kas selleks, et kunstiakadeemiasse arhitektuuri erialale õppima pääseks pean ma olema käinud kunstikoolis ja oskama hästi joonistada või piisab sellest kui on hea kujutlusvõime. Kõik vastused on oodatud!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: erik ttk arhitekti rebane (IP Logitud)
Kuupäev: 27.09.2006 21:52

ttk ja eka\'t võrrelda eo oska aga ttk\'sse sissesaamine oli suht lihtne. mul oli eksami keskmine kuskil 65p ja joonistamisest ja kompositsioonist kuulsin alles kuu varem enne sisseastumiseksameid. joonistamisega olin nii palju tegelend et tunnis lihtsalt joonistasin autosi. väga palju kohe. muud poldgi vaja. sisseastumisel sain joonistamises 17/20 st! nii et jõudu!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: TTK rebane (IP Logitud)
Kuupäev: 01.03.2006 18:51

Ütlen ka siis oma tagasihoidliku arvamuse..
Mina arvan samuti, et kool üksi loeb üsna vähe arhitektiks saamise protsessis. Kui ikka endal asja vastu huvi pole, siis ei tule sust head arhitekti ei EKA\'s ei TTK\'s. Ise valisin TTK teadlikult. Tegelesin keskas veidi kunstiga, lasin endale mõned joonistamise põhitõed selgeks teha ja jõudumööda harjutasin ka. Lisaks olen tegelenud fotograafiaga mis on kompositsiooni taju juurde andnud. Olen alati rohkem olnud tehniliste lahenduste huviline, kuid päris ehitusmehhanikat õppida ei tahtnud.
Hetkel olen õppega väga rahul. Koormus on mõõdukas, samas ei tunne et ainult istumise pärast kohal käin.
Mõelda tasub ka sellele et TTK\'s õpetatakse seda eriala alles ligi 10 aastat, eks iga asi vajab aega oma lastehaigustest väljakasvamiseks.
Ma julgen väita et TTK on väga tõsiseltvõetav alternatiiv EKAle, tuleb vaid selgeks teha, mida tahad. Üks on siiski rakenduskõrg teine bakalaureus.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: ERKI lõpetanu (IP Logitud)
Kuupäev: 13.03.2005 10:18

ERKI-sse, tänasesse EKA-sse tulin Pärnust. Olin 1. sissesaaja peale tööstaaziga saajaid, kes pandi igal juhul etteotsa. Sain sisse esimesel katsel. Joonistasin koolis kunstiringides ja klassides 2. klassist alates ja keskkoolis istusin üksi kunstiklassis ja joonistasin 4 õhtupoolikut nädalas. Seljatasin ka kõik Tallinna Kunstikeskkooli omad. Tuleb ikka väga palju tööd teha. Lugupeetud ja tunnustatud tegijatena on tänaseks sõelalejäänud 25-st sisseastujast alla poole. Ühinen " tark laps" arvamusega, et TTK lõpetanu peaks täiendama ka EKA-s.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: * (IP Logitud)
Kuupäev: 02.03.2005 19:22

Ise samuti olen arhitektuurist huvitatud. Üldse tõmbab mind kunst. Kunstiajalugu tundub suhteliselt põnev, eriti arhitektuuri osa, samuti meeldib panna paberile erinevad majaplaane jne. Kuid kardan kohutavat konkurssi. Matemaatikas eriti tugev pole. Kuskil kunstikoolis ega mujal ka ei käi. Ilmselt üks lootusetu juhtum. Kas sellist asja ka eksisteerib nagu 99protsenti tööd ja 1protsent andekust. Kas EKA ettevalmistused kursused annavad ka midagi juurde? Milliseid töid ootab see komisjon, kas minna ka nn. erialaste katsetustega jne? Äkki on siis mõni selle kooli vilistlane ja oskab midagi tarka öelda. Ja kas riigieelarve välisele kohale on samuti raske sisse saada?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: insener (IP Logitud)
Kuupäev: 24.01.2005 12:05

Nõus sellega, et arhitekt ei tohiks alati provokatsioonidele alluda, sest siin see huvide konflikt ongi ju. Samamoodi ei tohi seda teha ka ehitaja ja insener. Igaüks võitleb enda eest.
Olen sügavalt veendunud, et töö ei lõppe joonistele allkirja andmisega, vaid kõige varem objekti valmimisega. Ehituse ajal võtab arhitekt kaitsereaktsiooni kohe alguses sisse, sest "niikuinii hakatakse kohe lihtsustama". Kahjuks sageli selle ümbertegemisega nii ka on, aga kõiki asju saab siin maailmas lahendada läbirääkimiste teel. Kui arhitekt hammasrattana ei tööta (see on ju tegelikult paganama õige võrdlus), siis selles käigukastis see käik ka ei tööta! Ja just nimelt praegu niimoodi kaasa "tiksutaksegi", kuigi võiks oma hammasratta õlitamisega ka kogu süsteemi kiiremaks teha. Arhitekt peab olema koostöövõimeline ja hea arhitekti tunnuseks on ka dünaamilisus. Igal keeldumisel võiks mõni hea põhjus olla, kuid silma vaadates ja seda küsides on enamasti vastuseks vaid midagi vaimukat, mitte konstruktiivset. Küll napib sageli arhitektil konstruktsiooni osade poolelt reaalsust ja seda ei saagi väga praeguse koolitussüsteemi juures nõuda, sest rõhk on pandud muule.

Kõike paremat soovides,
insener

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: hüljes to insener (IP Logitud)
Kuupäev: 21.01.2005 13:05

päris nii ikka ei ole. kompromissid tapavad hea arhitektuuri. arhitekt peabki veidi egoistlikult püüdma kogu seda projekteerimist kõrvalt kriitiliselt vaadata, mitte "proffesionaalselt" hammasrattana masinavärgis kaasa tiksuma. dialoog on oluline, sellega olen nõus. aga tihtipeale kipub insenerimõte (miite kogu) meil siin mugavatesse tüüpsetesse lahendustesse takerduma, sest sellest kõrvalekaldumine nõuab tihti enamat, kui tubane töö üheksast viieni.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: insener (IP Logitud)
Kuupäev: 20.01.2005 22:18

Maidole. Lihtsalt mõtlemiseks.

Meie ühiskonna ehitussüsteemi probleemidest üks suurimaid on see, et arhitektid distantseeruvad tahtmatult inseneridest ja ehitajatest. See pole nende probleem, vaid koolitussüsteemi viga. Arhitekt ei tohi selles süsteemis vaid kunstnik olla, kes projekteerijat alavääristab ja ehitajat nende töö vusserdajaks peab, vaid koostöö peab olema täielik. Praktikuna tean väita, et arhitektid enamustel juhtudel koostöövõimelised pole, sest ehitusest ja projekteerimisest teavad nad väga vähe. Arhitekti töö kogu süsteemist välja rebimine on egoismi tipp ja kitsarinnalisuse musternäidis. ARHITEKT ON PROFESSIONAAL, KES ÜLDJUHUL SUUDAB HINNATA KA OMA LOOMINGU PÜSTITAMISE VÕIMALIKKUST, SELLE TASUVUST JA VEEL TUHAT PISIASJA, MILLESSE HETKEL SAGELI ÜLEOLEVALT SUHTUTAKSE. Kunst on tähtis (sügav respekt!), aga vaid üks osa tervikust. Sellepärast vist TTK arhitektidega tegelebki, et EKA selline suhtumine Eestit ära ei lämmataks. Aga on vist juba hilja.

Seega minu soovitus on selline: püüa valida selline tee, kus Sa ka inseneritööst ülevaate saaks (kasvõi täiendkoolitusena). Vaid sellisel juhul saad sa olla (ka Eestist väljaspool) konkurentsivõimeline.

PS. kiri ei ole mõeldud solvanguks. Vastupidi, mina hindan koostööVÕIMELISI arhitekte väga (neid õnneks ikka on), nagu ka tehnikuid ja ehitajaid. Ilma nendeta süsteem ei toimiks. Ja vabandust üldistuste pärast, aga siin foorumis on selline asi kombeks (nagu ka tati pritsimine endale sobivas suunas, olgu see siis anonüümne või mitte). Tänan tähelepanu eest.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: jyri (IP Logitud)
Kuupäev: 11.01.2005 16:37

ei maksa liigselt seda konkurentsi numbrit karta. kui mina omal ajal sisseastusin oli konkurss kusagil ~8 in kohale. peale mandaati jäi sellest järgi ~6 ja peale matemaatika eksamit ~3...4 kohale. nii, et kui matemaatika on paigas ja mandaadi jaoks tööd olemas (kasvõi laenatud;-)) siis pole asi üldse hull. omast kogemusest soovitan tegeleda linnajoonistamisega, see on asi mida vaadatakse, kas pilt on ruumiline ja kas seal on kompa paigas. kipspeade joonistamisega pole mõtet ennast väga vaevata, see ei huvita kedagi. käe lahti saamise mõttes võib ju ka ettevalmistuses käia. loota selle peale siiski ei maksa, tuleb lihtsalt ise joonistada. nt 10 linnavaadet päevas. soovitavalt söega, mitte pliiatsiga.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: tark laps (IP Logitud)
Kuupäev: 04.01.2005 12:53

Olen TTK lõpetanu. Ei karga kellegile kallale. Ei ole kuri ka. Kuna peale TTKd sai astutud EKA magistrisse ei kiida ka liialt TTKd. Kunagi ei saanud kohe EKAsse sisse. Otsustasin TTK kasuks, et siis hiljem uuesti EKAsse katsetada. Praeguse tulemusega olen aga rohkem kui rahul. 4a TTK-d ja 2 a EKAt otsa. TTK diplomiõppe lõpuks oled teinud rohkem tööd kui EKA 3 aastased. Pealegi lõpeb TTK 4 aastat Diplomitööga. Päris mitmed asjad, mis TTKs läbi võetakse tulevad EKAs alles magistriperioodil. See kuidas sa arhitektuuriõppesse suhtud või kui süvitsi ja fundamentaalselt sa asja võtad sõltub paljuski sust endast. Ainult kooliprogrammist ei piisa niikuinii. TTKs on teised õppejõud - teise maailmavaatega (Vilen Künnapu; Rein Murula; Enn Rajasaar jt. )Ja kui on kõrvuti panna haridusteel kaks kooli . TTK diplom ja EKA magister siis on Eesti tasemel küll üsna maksimaalne välja punnitatud. See mis saab sust peale kooli, sõltub ka sinust endast. Keegi ei liigita TTK lõpetanuid tehnikuteks ja EKA omadele ei jagata kandikutel arhitekti kohti (ma väga loodan) ... Rohkem ei oska midagi lisada. Loodan et veits oli kasu.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: hüljes arvile (IP Logitud)
Kuupäev: 03.01.2005 14:38

Ei taha siin EKA ja TKTK kohta võrdlevalt sõna võtma hakata, TKTK noored kurjad valvekoerad hüppavad kohe kallale, seega väldin hinnanguid TKTK aadressil. Ära pelga EKA kõrget konkurssi. Kunagi astuti sellesse kooli neli aastat järjest. Mitmedki tänase päeva kõvad tegijad pole esimese korraga sisse saanud. Kui pelgad, et ei ole joonistamises või kompositsioonis piisavalt tugev, mine ettevalmistuskursustele või kunstiringi, need oskused on arendatavad. Joonistamine on aga endiselt arhitekti jaoks üks olulisemaid oskusi. Ma arvan, et EKA eeliseks on arhitektuuriküsimustes süvitsiminek ja fundameentaalsemate asjadega tegelemine. Lisaks professionaalsetele teadmistele saad sealt ka pisut maailmavaadet, nii palju muidugi kui üks kool seeda anda suudab.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: arvi (IP Logitud)
Kuupäev: 02.01.2005 18:35

ennastki huvitaks selle küsimuse vastus. Olen vaadanud nii EKA ja TõkaTõka koduleheküljel sisseastumistingimusi ja ei oska isegi ette kujutada kui suurt joonistamis- ja maalimisvilumust nõutakse. sarnaselt maidoga õpin reaalkallakuga klassis. Kunsti õppinud pole, kuid võrreldes teiste endaealiste kunstimitteõppinutega olen hea joonistaja. EKA - juba nimetuse poolest tundub mulle, et see kool soosib kunstnike. Samuti on EKA konkurss sellele alale hirmutavalt kõrge. Olen huvitatud TKTKsse sisseastumisest, aga pole kindel, kui hea tasemega see kool on ja kuidas on lood töö saamisega peale TKTK lõpetamist? Mulle vähemalt tundub reaalsem 3a TKTKs (ja ehk siis ka 2a EKAs magristriks). Kui siin liigub ringi mõni TKTK lõpetanu, õpilane või õppejõud, siis oleks hea, kui räägid sellest koolist vähe.

arvi

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 29.11.2004 23:24

Soovitan silmad lahti hoida, vaadata ümbrust ja mõelda. Samuti tunda huvi maailma asjade vastu alates loodusest ja filosoofiast lõpetades tehnikasaavutustega. Joonistamine on vajalik, maalimine samuti. Soovitan küll mõne juhendaja käe all seda pisut harjutada. Reaalainete valdamine tuleb igati kasuks.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: arhitekt (IP Logitud)
Kuupäev: 27.11.2004 12:17

Preagu peaksid koolis hästi oppma, et riigieksamitel saaksid voimalikult head tulemused. Joonistamisoskus on ka vajalik, aga mingi konkreetse kunstikooli loputunnistust ette näidata ei ole vaja. Uuri EKA ja TKTK kodulehekulgedelt ise sisseastumise kohta

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: Wohhu (IP Logitud)
Kuupäev: 25.04.2008 11:06

Tervist, olen abiturient. Juba väikesest peale olen tahtnud saada meremeheks, aga eelmisel suvel taipasin, et see amet ei sobi mulle, kuna merehaigusega harjuda on raske confused smiley Siis tui mõte, et lähen edasi õppima arhitektuuri, sest matemaatikaga on kõik OK ja joonistada oskan, fantaasia on lennukas ning mõtlen alati sellele, kui midagi ette kujutan, et see ettekujutus oleks ka reaalselt teostatav, huvitav, ning silmale kena. Ainuke probleem on selles, et kardan sisseastumiseksameid ning seda, et ma ei ole piisavalt hea (ei vasta oma nägemusele endast). Plaan on kandideerida EKA-sse ning Tallinna Tehnikakõrgkooli.
Lugesin ka eelnevaid väiteid ning tõekspidamisi ning kiidan heaks koostöövalmidust ning kompromissidele jõudmist, et töö oleks efektiivne ning teostatav, kiirus ei olegi kõige tähtsam (see on ainult minu arvamus ja olen kõigest abiturient), vaid tähtis on see, et tehtud töö oleks tulemuslik ning tulemus oleks vastupidav, uudne ning ilus (ilu on mitmeti defineeritav mõiste).
Soovin nõuandeid ja soovitusi, et minu valik teostatavaks muutuks.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: volts (IP Logitud)
Kuupäev: 25.04.2008 19:07

Ainuke viis kartusest üle saamiseks on valmistuda, valmistuda ja veelkord valmistuda. Uuri välja mida nõutakse ja harjuta seda nõrkemiseni. Ise soovitan raudselt EKAt. Ei hakka siinkohal argumenteerima, mõni võib jälle väga solvuda, olgu see minu subjektiivne seisukoht. Ja kui esimesel aastal sisse ei saa, proovi järgmisel uuesti. Vanasti üritati sinna 3-4 korda järjest ja kui päris lootusetu polnud saadi lõpuks ikka sisse kah. Nii et esimesel korral välja jäädes, ära jonni jäta, ma arvan, et see on visadust väärt. Soovitan ettevalmistuskursustele minna, ise käisin 3a tsükli läbi, kuigi jah kursused hakkavad sügisel. Kindlasti mine kiiretekatele kah, mis on vahetult enne sisseastumiseksameid. Otsi mõni kunstnik, kes sulle joonistamist ja kompositsiooni õpetab, harjuta omapäi. Matemaatikaoskust saad näiteks TTÜ ettevalmistuskursustel täiendada. Hari ennast ka üldiselt arhitektuurivallas: loe MAJA ja teisi arhitektuuriväljaandeid. Otsi kontakte arhitektuuriüliõpilastega ja tegevarhitektidega, suhtle nendega, uuri mida nemad soovitavad, et kooli sisse saada. Igal juhul valmistu ja ära põe oma taseme pärast, sest kõik teised on täpselt sama head kui sina või natuke nigelamad. Igal juhul edu ja kui sisse saad anna siin foorumis teada kah!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: njaa (IP Logitud)
Kuupäev: 28.04.2008 12:47

voltsiga nõus,,,
käi ettevalmistuskursustel, need annavad palju juurde.
hetkel oled sa veidi hiljaks jäänud selleks, et sügisel juba kooli sisse saada.
põhjalikumad ettevalmistuskursused algasid juba ammu.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: volts (IP Logitud)
Kuupäev: 29.04.2008 12:21

No kui inimesel on teatud oskused olemas, siis peaks ta ikka kohe proovima. Ei tohi lihtsalt põdeda ja käega lüüa, kui esimesel aastal kohe sisse ei saa.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: LLL (IP Logitud)
Kuupäev: 02.05.2008 16:15

Soovitan samuti arhitektuuri õppida EKA-s.Olen ise kunagi lõpetanud TTK 4 aastase õppeprogrammi aga minu meelest tõelise arhitektiameti jaoks jääb sealne haridus puudulikuks.EKAs käsitletakse arhitektuuri suuremalt ja põhjalikumalt.Sealt saab õige kõrghariduse.Kuid tehnilised oskused, teadmised saab TTKs hästi selgeks.
Arhutektiks saamiseks piisab ka näitkes Levist Väljas õlujoomisest ja arhitektuurist rääkimisest.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: ilves (IP Logitud)
Kuupäev: 20.11.2008 15:05

tere, mul tekkis selline küsimus, et kui tähtis nagu see joonistamisoskus on? Saan aru, et sisseastumisel vaja, aga palju töös ise joonistada tuleb? Olen kuulnud, et tänapäeval noorem arhitektide põlvkond kasutab põhiliselt arvutit. Tahaks ise ka arhitektiks saada, aga joonistamisoskus on väga nigel. Samas joonestamisega saan hakkama ning arvutiga joonistamine (3d) ka raskusi ei tekita.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: David Vincent (IP Logitud)
Kuupäev: 20.11.2008 15:08

Tegelt on nii, et kui keegi küsib sult, et misasja miukene see siis nüüd välja näeb siis ei saa tihti öelda, et oot ma lähen kompuutermasina taha genereerima kolmedimensioonilisi kujutisi Sulle ja siis kunagi näed.

Ikka võtad pliiatsi kätte ja sodid siva ära.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: jyri (IP Logitud)
Kuupäev: 20.11.2008 18:33

mul ei ole ükski tellija käskinud midagi käsitsi joonistada, ses mõttes ei ole seda otseselt vaja. samas on oma mõtete kiireks visualiseerimiseks teatav joonistamisoskus päris vajalik. seda mitte nii, et joonistad tellijale mingeid virtuoosseid akvarelle vms ilupilte, vaid siis kui käib arutelu, mida kuidas teha, siis sa ei pea nö "suuga suurt linna" tegema, vaid tõmbad paar joont ja teised saavad aru, mida sa mõtlesid.

mis puudutab joonistamisoskust EKAsse astumisel, siis siin ei maksa väga karta. nii palju, et mingil algtasemel natüürmorti maha joonistada suudab igaüks ~kuu ajaga selgeks õppida. üldse on EKA arhitektuuri eriala joonistamine rohkem töö kui ande küsimus. kui viitsid natuke õppida, siis saada ta piisavalt selgeks, keegi ei eelda sult mingit düreri või dore graafikat.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: ilves (IP Logitud)
Kuupäev: 20.11.2008 22:23

ok tänan. Paar päeva olen juba kritseldanud midagi ja üritan ikka edasi harjutada. Õnneks on veel veidi aega oma oskust parandada tongue sticking out smiley

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: David Vincent (IP Logitud)
Kuupäev: 21.11.2008 11:24

eee... ma oma arust ütlesingi sama asja ju.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kuidas saada arhutektiks?
Postitaja: Jaana (IP Logitud)
Kuupäev: 03.08.2009 01:23

Tere,
pidevalt on juttu sellest, et kui hästi joonistama peab, aga ega kellelgi ei ole oma joonistusi kusagile Internetti üles pandud või äkki oleks keegi nõus seda tegema? Portfoolio omasid, kui ka näiteks eksami töid (kui see üldse võimalik on).
Aitäh

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
jlgg
Postitaja: jlgg (IP Logitud)
Kuupäev: 24.12.2016 14:26

abercrombie and fitch
Nike Air Jordan
ugg boots
asics shoes Australia
coach factory outlet
michael kors outlet
change points uk
coach outlet online
Yeezy Boost 350
pandora australia
pandora rings
prada online
chanel tote
michael kors handbags
moncler us
Nike Hyperdunk Shoes
Free Run
kate spade canada
Mizuno Shoes
pandora jewelry
michael kors outlet
michael kors outlet
nike huarache shoes
michael kors outlet
burberry online
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet
kate spade outlet
pandora uk
coach australia
pandora rings
Lebron 13
pandora rings jewelry
ray ban glasses
louis vuitton outlet
canada goose jacket
michael kors outlet
pirate system
prada bags
burberry scarfs
hermes uk
nike lebron shoes
moncler outlet
ugg boots
timberland uk
Ralph Lauren
nike shoes
kate spade outlet
kate spade bags outlet
MCM Outlet
prada outlet
michael kors outlet
nike jordan shoes
coach factory outlet
louis vuitton australia
Adidas Yeezy Boost 350
michael kors outlet
true religion
kate spade outlet online
beats by dre
pandora.com
michael kors outlet
abercrombie outlet
michael kors canada
air jordan retro
Nike Kobe 9
burberry scarf
burberry scarf
nike shox shoes
michael kors bags
nike store
ralph lauren
ray-ban sunglasses
KD 8 shoes
louboutin shoes
pandora rings
pandora bracelets
Yeezy 350
hermes purses
asics gel
michael kors outlet
cheap coach purse
Coach outlet online
pandora jewelry
polo outlet
hermes birkin price
ray ban new wayfarer
Michael Kors Canada
longchamp outlet
coach outlet online
coach factory outlet
mens sunglasses
landing gear
michael kors outlet
michael kors outlet
nike shox
coach outlet
michael kors outlet
ray ban clubmaster
ralph lauren uk
burberry outlet online
rayban aviator
burberry canada
nike air max
michael kors outlet
Ralph Lauren Polo
michael kors tote
moncler mens jackets
kate spade outlet
tiffany co
pandora australia
asics Australia
pandora necklace
coach outlet
abercrombie outlet
coach outlet
ugg uk
coach australia
pandora uk
Mizuno Running Shoes
kate spade
mlb shop
pandora charms uk
michael kors uk
coach factory
michael kors handbags
Polo Ralph Lauren
moncler outlet
balenciaga bag
Michael Kors Watches Online
Coach Outlet Online
flash sunglasses
michael kors outlet
pandora rings
pandora bracelet
mk bags
Nike KD 8
prada outlet
adidas australia
uggs outlet
burberry outlet
Nike Lebron Shoes
coach australia
michael kors outlet
louis vuitton outlet
Nike Free
kate spade handbags
Canada Goose Outlet
michael kors outlet
hermes uk
piumini moncler replica
sunglasses hut
timberland boots
pandora charms
michael kors outlet
kate spade outlet
Coach Outlet
michael kors australia
burberry online
Prada Factory Outlet
burberry canada
pandora ring
jordan retro shoes
chanel bag
coach outlet,coach factory
michael kors tote
Hugo Boss Online
true religion uk
kate spade outlet
prada purses
nike shoes
polo outlet online
MIZUNO Shop US
Hugo Boss Outlet
Nike Jordans
beats studio
nike basketball shoes
burberry outlet canada
abercrombie outlet
burberry australia
véronique Billat
air jordan shoes
beats headphones
pandora charms sale
ate spade handbags
abercrombie outlet
ugg boots uk
air yeezy shoes
nike store
Michael Kors Outlet
louboutin shoes
Jordan Retro Shoes
coach outlet
Michael Kors Outlet
lebron james shoes
prada outlet
prada bag
sunglasses sm
sac longchamp
kate spade outlet
pandora uk
Billat
burberry
true religion jeans
landing gears
huarache nike
tiffany co
official michael kors
nike air huarache
ray ban polarized
kate spade
brand sunglasses
sheepskin boots on sale
Ralph Lauren Polo
kate spade bags
louis vuitton outlet
Burberry outlet online
burberry outlet
pandora bracelet
ray-ban sunglasses
adidas australia
Abercrombie Fitch
coach outlet
Prada Shopper Tote
Mizuno Wave
coach outlet
moncler jacket
coach
abercrombie fitch
adidas yeezy boost 350
Coach Sunglasses Outlet
Prada Outlet
Ralph Lauren UK
burberry scarf
abercrombie paris
prada handbags
ugg boots
nike shoes
michael kors outlet
prada handbags
snow boots
hermes bag
burberry outlet
prada us
coach bags
Hermes Outlet
abercrombie outlet
huaraches shoes
Mizuno Shop Japan
michael kors outlet
michael kors outlet online
michael kors purses
Oakley Holbrook
prada outlet online
ray ban wayfarer
burberry outlet
louis vuitton uk
michael kors bags
michael kors
longchamp sac
Official Ralph Lauren UK Online Store
nike shoes australia
canada goose sale
kate spade black friday
Kobe X Shoes
michael kors black friday
asics kayano
kate spade
kate spade black friday
michael kors outlet online
michael kors outlet
ugg australia
ray ban prescription glasses
coach diaper bag
moncler clothing
coach outlet
coach online
coach outlet
burberry outlets
burberry us
prada handbags
prada tote bag
prada official site
huaraches
Burberry Factory Outlet
pandora charms
longchamp bag
coach outlet
ray ban sunglasses
prada bags on sale
paul smith uk
kate spade UK
ralph lauren uk
pandora jewelry
michael kors outlet bags
michael kors outlet
canada goose jacket
true religion uk
official prada site
coach carter
pandora australia
pandora charms
nfl jerseys
moncler uk
Nike Air Max
shoes sale
top sunglasses
yeezy shoes
moncler outlet
prada sunglasses
Longchamp Bags
burberry outlet
canada goose outlet
coach outlet online
wholesale
pandora rings sale
mlb.com
michael kors
michael kors online
Jordan Retro
michael kors bags
prada bags
Michael Kors Watches
mk handbags
nike jordan shoes
coach purse
clk benz
michael kors italy
burberry outlet
michael kors outlet
ugg boots outlet
coach shoes
nike outlet
Nike Air Jordan
burberry
B Derbyshire
Jordan retro
ray ban outlet
ralph lauren shirts
yeezy boost 350
coach purses
nike com
china wholesale
ralph lauren
balenciaga us
Nike Jordan Shoes
prada glasses
pandora charms
moncler sale
ray ban eyeglasses
hermes bag
michael kors purses
moncler jacket
michael kors totes
Cheap Ray Ban
Kevin Durant Shoes
oakley australia
cheap basketball shoes
michael kors purses outlet
oakley frogskins sunglasses
michael kors australia
nike free run
Polo Ralph Lauren
pandora necklace charms
abercrombie and fitch
kate spade
michael kors outlet online
abercrombie and fitch
michael kors outlet
Coach Outlet Store
abssice 360
Chanel Outlet
prada outlet online
coach outlet online
hermes birkin
michael kors outlet
burberry purse
michael kors jet set tote
michael kors
coach bag
Nike Lebron 12
pandora australia
coach factory outlet
nike id
coach outlet
sunglasses outlet
moncler coats
oakley sunglasses
salomon shoes
kate spade outlet online
michael kors factory outlet
ray ban online
pandora princess ring
polo online
coach bags
Chanel Tote Bag 2015
coach outlet
adidas shoes
nike outlet
Nike Hyperdunk 2015
Ray Ban Outlet
Chanel bags Outlet
Mizuno Shop
kate spade purses outlet
Kobe 9 Shoes
michael kors outlet
longchamp backpack
Pandora Charm
oakley outlet
ugg boots uk
mlb store
Whitton Lodge Chesterfield Derbyshire UK
ray ban prescription sunglasses
prada bags
asics shoes
coach outlet store
yeezy shoes adidas
kate spade outlet
moncler jacket mens
abercrombie us
Bed and Breakfast in chesterfield
Pandora bracelet
Burberry Outlet
nike huarache
R.B Sunglasses
michael kors purses on sale
michael kors uk
michael kors
mlb shop
jordan shoes
coach handbags
ray-ban sunglasses
official prada site
michael kors outlet
coach factory outlet online
michael kors wallet
louis vuitton outlet
coach outlet online
balenciaga bags
oakley sunglasses
yeezy boost 350
nike lebron james
kate spade purses
coach outlet
Hyperdunk 2016
china factory sale
pandora bracelet
nfl shop
cheap moncler jacket
burberry outlet
abercrombie & fitch
michael kors handbags outlet
michael kors
michael kors us
ugg boots sale
veronique billat
landinggear
prada tote
Burberry online
nike outlet
michael kors handbags
Kate Spade Australia
coach online
prada outlet online
asics gel kayano
nike jordan
shoes online sale
sheepskin boots
chanel australia
coach outlet
Basketball shoes
paul smith
ugg australia
nike shoes
coach outlet
moncler jacket
ugg uk
burberry online
paul smith sale
longchamps
ralph lauren australia
burberry outlet
burberry outlet online
moncler down jackets
ray ban aviator
burberry outlet
Oakley Holbrook sunglasses
sunglasses hut
pandora rings
burberry outlet
coach sunglasses
nike australia
michael kors outlet store
major league baseball
michael kors bags outlet
abercrombie us
Prada bags
Longchamp Outlet
mk outlet
CHanel Factory Outlet
abercrombie outlet us
coach factory outlet
sheepskin boots for women
oakley sunglasses
ugg slippers
ray ban sunglasses
bercrombie Nederland
ray ban sunglasses
kate spade bags
salomon hiking shoes
Hugo Boss Store
burberry outlet online
nike australia
coach sunglasses for women
Michael Kors Watches Outlet
canada goose sale online
shoes online
coach usa
ugg slippers
baseball jerseys
coach outlet online
nike jordan shoes
coach handbags
pandora necklaces
chanel
oakley frogskins
pandora rings
air jordan shoes
Oakley Outlet
ups tracking
burberry outlet canada
yeezy boost 350 shoes
burberry australia
jimmy choo australia
chanel tote bag
ZVAFVNFHJFGJ

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
agen sbobet
Postitaja: enywinasari (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2017 11:46

Kunjungi:
<a href="http://www.mega389.com">Judi Online</a> Mega389
<a href="http://www.m88club.net">agen sbobet</a> M88club
<a href="http://www.ibet44cash.com">judi online</a> Ibet44
<a href="http://www.sbobet138.com">agen sbobet</a> Sbobet138
<a href="http://www.interwin.net/id">judi online</a> Interwin
<a href="http://www.pokerhost24.org">poker online</a> Pokerhost24
<a href="http://www.poker5star.net">judi online</a> Poker5star
<a href="http://www.idola188.net">agen sbobet</a> idola188
<a href="http://www.senibola.com">judi online</a> Interwin
<a href="http://www.Idola188.biz">judi online</a> Idola188
<a href="http://www.baligoal.net">agen bola</a> Baligoal
<a href="http://www.pokermon24.com">poker online</a> Pokermon24
<a href="http://www.bola24.net">judi online</a> Bethost24
<a href="http://www.senigoal.com/id/soccer/events">Livescore</a> Senigoal
<a href="http://www.senimovie.net">Nonton Movie</a> Senimovie

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
agen sbobet
Postitaja: enywinasari (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2017 11:47

Kunjungi:
Judi Online Mega389
agen sbobet M88club
judi online Ibet44
agen sbobet Sbobet138
judi online Interwin
poker online Pokerhost24
judi online Poker5star
agen sbobet idola188
judi online Interwin
judi online Idola188
agen bola Baligoal
poker online Pokermon24
judi online Bethost24
Livescore Senigoal
Nonton Movie Senimovie

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: adskjasdlkjaldkjalsdkj
Postitaja: Thanskyou (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2017 16:04

thanks have been given the opportunity to comment. Hopefully what you provided is useful for all those who need them. Visit my website if you want to know more about:

situs poker online terpercaya
situs ceme online terpercaya
Rajapoker99
Kumpulan Cerita mesum
Film semi thailand
Sbobet

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: adskjasdlkjaldkjalsdkj
Postitaja: Thanskyou (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2017 16:04


Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Mine Leheküljele: 1234Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 4


Teie Nimi: 
Teie Emailiaadress: 
Teema: 
CAPTCHA