Eesti Arhitektide Liit
Uudised
Eesti arhitektuur
Dokumendid
Võistlused
Publikatsioonid
Arhitektuuripoliitika
Kutsekoda
Lingid
Kuulutused
Foorum
Kalender
Kontakt
Muuda profiili
Muuda loominguid
Liikmele

Foorum

EAL Forum :: Foorum :: ületab minu eetilise "barjääri"
ületab minu eetilise "barjääri"
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 28.09.2005 18:49

täna epl-is ja delfis tuli välja, et juba suvest saati on veronika tallinna linnapea nõunik, kellele maksab palts ise "omast taskust" palka. samas pole seda veronika oma avaldustes kordagi maininud. lihtsalt on presenteerinud end kui ranna-ala huvilist. mind kui pressi esindajat tõesti häirib see fakt tagant järele väga. ilmselt oleks nii mõnedki artiklid avaldamata jäänud jne. tunnen, et meid on lollitatud.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: sammas (IP Logitud)
Kuupäev: 21.10.2005 14:14

Juhul, kui ma julgeksin pöörduda ajakirjaniku poole ...

---

Juhul, kui mina ehitan poliitikule kamina, kas ma siis võin kirjutada artikli suitsulõõride tuleohutusest? Või on see ebaeetiline?

Juhul, kui minu tehtud kamin harrastuspottsepast poliitikule meeldib ja ta edaspidi aktiivselt müüritud küttekoldeid propageerima hakkab, kas siis ei ole minu erialane seisukoht enam "neutraalne"?

Juhul, kui ma ei reklaami end, kui meest, kes ehitas kamina poliitikule, mis siis?

Juhul, kui poliitik valimiseelses tuhinas uhkustades viitab minule, kui oma isiklikule kaminameistrile, kas siis on ilmselge, et mina olen hämanud ja lollitanud ja minu käest küll midagi enam tellida ei tasu?

---

Juhul, kui ma olen kuulnud ranna-ala huvilise arhitekti ideid juba siis, kui linnapoliitik oli veel ministeeriumipoliitik, keda ma siis usun, kas arhitekti, poliitikut või äsja nägijaks saanud arhitektuurihuvilist ajakirjanikku?

Juhul, kui ma julgeksin pöörduda ajakirjaniku poole … ma küsiksin … Kas Teie õpetaja võib jagada teadmisi, mida ta kunagi Teile õpetas? Või on need teadmised nüüd Teie omad ja õpetajal puudub õigus avalikult sõna võtta? Kui ta aga seda siiski teeb, kas siis on selge, et ta levitab Teie ideid?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 18.10.2005 11:00

ma ei muhele midagi. ütlen: a. arhitektide kohta kehtivad samuti eetikanormid, b. inetu on pressis esineda "neutraalsete" seisukohavõttudega ilma seda tegelikult olemata. kui rottkoer tähendas hansapanka, siis arvasid küll pea kõik, et oli väga inetu alul hämada skvottimisest.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: sammas (IP Logitud)
Kuupäev: 17.10.2005 09:33


Nii, valimised on läbi ja "barjääritundega" "arhitektuuriajakirjanikud" võivad mõnusalt muheleda - uus linnapea, uued nõunikud.

Kahjuks peame sellega nüüd leppima. Mul on väga kahju. K-ahju! :-(

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: zizi (IP Logitud)
Kuupäev: 16.10.2005 15:22

PS neile, kes aru ei saanud -- mängu nimi on poliitika, ja tegu ideede varguse odava legitimiseerimisega poliitikute poolt. kahju ainult, et ekspressi-suguse väljaande arhitektuurikülgi toimetab inimene, kes selliseid skeeme läbi ei näe.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: zizi (IP Logitud)
Kuupäev: 14.10.2005 18:35

*we are completely lost, without any reference points or dialectical elements, in a world of playthings without rules, where the only principle of action seems to be the immediacy of...play* /Alberto Iacovoni/

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: David Vincent (IP Logitud)
Kuupäev: 06.10.2005 12:49


Tegelt ma kujutan ette, et kui ma oleksin hr. linnapea isiklik arhitektuurialane nõustaja siis võtaksin isegi väga edukalt teatud alade konkurssidest osa. Mõnes osas jätaks konkursse äragi kuna minu visioon asjadest on ju see õige.


Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: sammas (IP Logitud)
Kuupäev: 03.10.2005 16:07

Vabandan, et teemast mööda ja vabandan, et isiklikuks muutun, aga ... kui teine tuntud poliitik palkab endale konsultandiks Onu Kohukese ja samas salgab seda, kas see mahub "barjääridesse"?? Lõpuks räägivad veel mõlemad, et midagi pole olnud, lihtsalt tegime rohelise kohukese, et lastele maitseks! Kas see ei ole lollitamine?

Enamus poliitikuid (ja Kohukesed ja Kõhuked kah) võiks endale suhtekorraldaja asemel käitumisõpetaja palgata. Kelle mõistus küündib arhitektilt nõu küsima minna, see on ikka väga suure sammu edasi teinud.

Go Veronika!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Paul (IP Logitud)
Kuupäev: 03.10.2005 14:39

Palts oli ju see mees, kes saatis laiali arhitektuurinõukogu. Veider on lihtsalt see ,et Veronika nüüd üksinda teda nõustama on hakanud. Häda poleks ju midagi, kui oleks mingi järjepidevus. Süüvimata endise nõukogu tegevusse on minu meelest ka see osa "arhitektuuripoliitikast". Aga milliste arhitektide millisest poliitikast? Kas Tallinna lv-sse on siis lisaks noorsoo- ja muude nõustajate juurde tekkinud arhitektuurinõunik? Juba ammu on küsimus, et milleks on Tallinnal linnaarhitekt?
Kas linnaarhitekt on ka linna arhitekt või lihtsalt bürokraat? Jääb mulje nagu Veronika oleks sinna suht juhuslikult külge poogitud. Väga hea, et just Veronika, aga kuidagi sihipäratu mulje jätab see. Aga sihipäratud ongi Tallinna kõige põhilisem ajalooline ühisjoon. Nii et go on Veronika!!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit mutso (IP Logitud)
Kuupäev: 03.10.2005 11:08

idealistina usun, et mõni inimene suudab ka kellegi palgal olles oma ideedele ja mõtetele truuks jääda. Usun, et Veronika püüab oma visioone ellu viia läbi nõunikuks olemise, mitte vastupidi- hakata nõunikuna edastama linnapea visioone. Ja eesmärk on ju linna paremaks muutmine - arvan, et hetkel pole siin midagi ebaeetilist, ehkki mõnel teisel juhul antud konstruktsiooni puhul võiks selline kahtlus tekkida. Teine küsimus on muidugi- kas üks inimene suudab anda nii suurtes küsimustes eksimatut ja parimat nõu. Aga kindlasti on see parem, kui tegutseda üldse nõunikuta. Usun, et Veronika suudab parima tulemuse saamiseks linnapeale ´ette sööta´ parimaid tegutsemisskeeme- workshopid, konkursid jne.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Una Rubia (IP Logitud)
Kuupäev: 02.10.2005 01:49

Que pasa? Me da igual.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 30.09.2005 16:19

ma ei olegi ju arhitekt ja ei räägigi arhitekti eetikast, vaid üldiselt. kuigi leian, et arhitektid on ka vist ikka reeglina inimesed. ebaeetiline on MINU MEELEST esitada end neutraalse isikuna seda tegelikuklt olemata. kui oled linnapea palgal, siis ei saa väita, et juhuslikult kirjutad teatud teemal artikleid ja võtad avalikult sõna. linnapea nõunik olles tuleb seda ka öelda.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: loona (IP Logitud)
Kuupäev: 30.09.2005 15:00

kas inimene ei või palgata tantsuõpetajat, keeleõpetajat, dzuudotreenerit??? et saada paremaks ja arukamaks inimeseks ja teha oma tööd asjatundlikumalt? Arhitekt on oma ala spetsialist ega tohi muuta oma põhimõtteid vastavalt igale kliendile. Ega muutuda kuidagi angazeerituks kui mõni klient on juhuslikult mõjukas isik. Kui arhitekt käitub eetikanormide kohaselt ei oska küll aru saada millest häiritud olla?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 29.09.2005 11:45

ma ei arvagi, et spetsialist kasutamine halb oleks. ikka vastupidi. aga oma positsioonist tuleb inimesi ka teavitada. sest nii ei saa just rääkida erapooletust "süütust" idealismist, vaid poliitilisest angažeeritusest.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Enn (IP Logitud)
Kuupäev: 29.09.2005 00:03

Tegelikult on tore, et linnakodanik Tõnis Palts on palganud enesele konsultandi arhitektuuriküsimustes - on siis tegu linnakodanik Paltsu suvilaehituse või mingite tema äriühingute ettevõtmistega, pole siinkohal oluline. On suurepärane, et inimene (loodetavasti) saab targemaks - lausa eeskuju vääriv ettevõtmine.
Küll aga tundub mingi vastuoksus olevat idees, et eraisik Palts kasutab erakonsultanti linnapea Paltsu tegemiste jaoks, kuna meedias avaldatud info põhjal saab järeldada, et konsultant palgati just linnaga seotud arhitektuuriküsimusi konsulteerima. Delfi/28.09.05 - "...aitab Valk luua terviklikku ettekujutust ranna-alade arendusest ning kultuuritehase ja sadamate tulevikust." Kas ja kuivõrd saavad sellest konsultatsioonist sündinud otsused omada juriidilist jõudu, kuna tegemist pole enam suvilaehituse või eraomanduses oleva tehasekompleksiga, vaid ühisruumiga - linnaruumiga - Tallinnaga.
Keeruline küsimus - isiklikku õpetajat pole ju kellelegi keelatud palgata, liiatigi veel nii sharmantset ja võluvat... smiling smiley
Siinkohal sattusin läbi lugema ja meelde tuletama Eetikanorme, mille 2. punkt pajatab järgmist:
"Oma kutsealal peab arhitekt olema eelkõige ehitusideede kujundajaks ja erapooletuks nõuandjaks ehitustegevuses. Arhitekt ei või olla sellistes ärisuhetes ehitajaga, ehitusmaterjalide tootja või tarnijaga, mis seaks kahtluse alla tema positsiooni erapooletu nõuandjana."
Loodame parimat...!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit mutso (IP Logitud)
Kuupäev: 28.09.2005 22:47

Ehkki see tuleb ka mulle üllatusena, ei arva ma , et üks välistaks teist- on kindlasti võimalik olla nii Paltsu nõustaja kui seda palutakse kui ka ranna-ala huviline. Seda viimast tõestavad ju Veronika edukad osavõtud selle piirkonna konkurssidest. Ja eks seetõttu ta ka nõustajaks vast võetud. Ei usu kindlalt, et Veronika näol Paltsu suuvoodriga tegemist on, vast siis ikka teistpidi. Iseenesest on see ju positiivne, kui spetsialistide arvamuse ja ettepanekute vastu huvi tuntakse. Iseasi, kas üks nõunik nüüd tervet arhitektuuri nõukoda asendada suudab.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: ületab minu eetilise "barjääri"
Postitaja: high (IP Logitud)
Kuupäev: 22.03.2017 11:12

Students in most parts from the world tend to be hardly recognizing that writing is really a skill. The requirement to make kids and student conscious of the requirement of composing skills has result in the advancement of on the internet education weblogs. edublog.us
This may be the second within the series upon inspiring academic stories, "What's in the education? " The actual Kelly Yang task in Hong Kong provides American creativeness and crucial reasoning within the mix along with writing along with a love associated with children. educationalnews.us
People through all strolls of existence are recognized in this sort of educational set up, provided these people pass all of the requirements and match the standards. The best benefit is that there are plenty of legitimate distance training universities online for example Kaplan, DeVry, AIU and more. educationcafe.us
The quantity of investment night clubs is increasing, but there's a secret in order to keeping the club in existence and prosperous in today's market. It's no lengthier enough in order to just swimming pool money. The buyer who ties a club mainly for that purpose will fail, probably getting the membership down by using it. educationclub.us
There are various kinds of educational microscopes as well as going through some essential considerations will help you find the brains behind best suits your requirements. The correct store would provide the choice associated with quality versions from top brands, and also show you in finding the right model to your requirements. educationmag.us

In this post we can discuss different hints and tips, including tips for seashore theme cards, beach designer wedding dresses, locations, plants, photography, and also beach crafted favors and also decorations. beachwedding
Many U . s . couples consider fat loss special trip for special day the location where the scenery isn't only beautiful, yet getting right now there and again is cost-effective. But prior to deciding to and your spouse start seeking foreword with a wedding inside Costa Rica, an individual better realize some Costa Rica matrimony customs. custommarriage
In case you are finding that hard to be able to plan the dream wedding party, maybe you must think of a wedding party planner. This article makes it possible to decide if you'd like a specialist wedding planner or perhaps need a wedding planning guide to assist you make the dream be realized. professionalwedding
Your special day is swiftly approaching. It could be overwhelming to arrange every one of the necessities of one's special evening. The very good news is there exists a fantastic way for getting assistance with your wedding party. Be all set through choosing your special day needs using a wedding website. weddingblog
From the key wedding ceremony for the photographer, be sure that everything should go smoothly. Every detail with this memorable day is very important. Before you wish your wedding party, read this informative article to find out more. weddingmag
Are you sick of purchasing video gaming or investing in month-to-month subscriptions so that you can play world wide web games? Web centered flash video gaming now have got conquered everyone wide net; players almost all around the earth are using them. flashvideogame
Yet the entire world in child stage inside mobile gaming when comparing PC and also console game titles. This write-up speaks in regards to the developments that may overtake the particular mobile video game development circumstance in lots of years. mobilegamez
They have got free demos, cheap account prices, and massive selections regarding games for many video video game counsels without late charges. Online video gaming rentals are your better option for your entire video gambling needs. onlinevideogame
A newborn soft area exists the location where the skull has never completely sealed at start. The anterior fontanel is normally about a couple of inches wide and will remain to some degree until the child is about eighteen months of age. babyspot
The summer season has started out and most of us are about to visit several cool and also chill vacation spot, may become with household or band of friends. Amsterdam is one of the few great cities inside Europe, which usually promises the particular cool dynamics beauty together with spirit regarding true vacationer destination. beautycity
Observed divorce legal professional, Ed Sherman, recommends a Child-Centered Breakup philosophy, quite as opposed to our existing adversarial legitimate system which usually produces unhappy results including the Alec Baldwin-Kim Basinger struggle over child custody. childcenter
However, you must note there are some youngsters that choose to learn simply by watching as opposed to reading. They may be known since visual enrollees. kidsmag
One the simplest way to welcome children into this kind of world is always to offer special baby items. These gifts will who a proper care you might have for the little one, but they could also help delight the newest parents and also hopefully acquire their spirits. uniquebaby
But, many folks say that they've trouble obtaining time to exercise - specifically those active parents and many more so in case you are working, furthermore. Here are usually some strategies busy parents will get time to be able to exercise. busyparents
Funeral poems can be quite a way regarding parents to get their words and set words about those thoughts and thoughts which could otherwise become difficult to be able to verbalise at this kind of time. helping-parents
Though there are numerous myths from the act regarding single infant, a youngster of individual parents has just as much chance regarding thriving inside his future being a child which lives together with both mom and dad together. singleparents
If your looking for a toddler journey on toy that may surely give your toddler hours regarding imaginative enjoy, not to bring up they'll are the envy with the neighborhood, then these kinds of Corvette journey on toys must be given any closer seem. toddlermag
Extremely bored from your daily recurring chores which you have been doing for ages now? Test some really exciting, exciting, and entertaining activities including the extreme sporting activities. If you need some adrenalin dash in carrying out certain action, these really thrilling sporting activities are your better venues. extremesport
Through history, athletes for quite some time have almost all strived to succeed in the highest amount of achievement achievable and despite the fact that, called simply by many brands, the comparatively new expression Sports Mastery identifies the fine art and school of thought of understanding your sport to be able to reach the best levels regarding personal particular sports achievement. mastersport
If you'd prefer sports, you ought to find an outdoor sport to be able to play. Playing sporting activities outdoors is a powerful way to get workout, get exterior, and spend playtime with your household. There are numerous outdoor activities you could take portion in along with your family and possess all sorts of fun and also family routines. outdoorsport
The center piece of Dubailand, the particular world's greatest theme playground and travel destination, you can expect nothing nevertheless the best with regards to sporting facilities plus the residential and also commercial freehold Dubai property offered by this goal built metropolis. sportcity
These global magazines are usually mostly composed in Language. A wide variety of magazines are present, which contains sports mags, fashion, monetary, environment, vacation, agriculture, health and other issues inside the society. sportmag
I have already been asked quite a few times just what sports playing portals are usually, as significantly as Now i'm concerned it's merely a fancy name with an online playing exchange or ways to bet on the web. A lots of Bookmakers have got coined the particular phrase sporting activities betting web site, since it's a catchy means of saying on the web betting. sportportal
A lot of sports followers are betting around the sports each day. If many of these sports followers were actually employing a sports playing system to produce the picks for the kids everyday, then they could be winning every one of the sports gambling bets. thesport
Studying and also cramming regarding different subject matter and exams may be nerve-wracking and also exhausting, which explains why many students choose a way to liberate their anxiety or undertake a deviation from other usual tedious routine. One way is always to get involved in sports. universalsport

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: ehitusloa jaoks vaja kinnitatud projekti
Postitaja: xiaozheng6666 (IP Logitud)
Kuupäev: 07.06.2017 11:46

2017-6-7 xiaozheng6666
ralph lauren uk
valentino outlet store
ray ban sunglasses
true religion outlet
nike shoes on sale
michael kors outlet clearance
canada goose outlet
valentino shoes
air jordan shoes
mont blanc
polo outlet
valentino outlet store
oakley sunglasses
mcm outlet
oakley sunglasses wholesale
adidas nmd
michael kors outlet
cheap ray bans sunglasses
polo outlet
mbt shoes outlet
fred perry clothing
adidas yeezy shoes
coach factory outlet online
michael kors outlet clearance
valentino outlet
canada goose jackets
prada outlet
nfl jerseys
pandora charms
christian louboutin shoes
giuseppe zanotti shoes
ugg boots
cheap mbt shoes
cheap ugg boots
kate spade bags
coach outlet store online
coach factory outlet
canada goose
hermes birkin
coach factory outlet
lacoste shoes
mont blanc outlet
coach factory outlet
ray ban sunglasses
coach outlet clearance
fitflop sale
oakley sunglasses wholesale
air jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
kate spade purses
adidas yeezy
christian louboutin outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
ray ban sunglasses
hermes outlet
fitflops sale clearance
nike shoes for men
michael kors outlet online
vintage nhl jerseys
michael kors outlet
michael kors outlet online
kate spade outlet online store
ralph lauren uk
michael kors outlet online
canada goose
oakley sunglasses
yeezy boost
coach outlet
mont blanc pens
coach factory outlet
polo outlet
nhl jerseys
adidas shoes
cheap jerseys wholesale
michael kors outlet stores
coach outlet store online
oakley sunglasses
adidas yeezy
polo ralph lauren
polo ralph lauren
coach factory outlet
true religion outlet
polo ralph lauren outlet
birkenstock outlet
kate spade outlet store
true religion outlet
ralph lauren
cheap oakley sunglasses
adidas outlet online
michael kors handbags sale
ray ban sunglasses on sale
michael kors outlet
michael kors outlet store
polo ralph lauren outlet
cheap ugg boots
michael kors outlet
longchamp outlet online
michael kors outlet online
true religion outlet
pandora bracelet
air jordan shoes
ugg boots
ralph lauren uk
nike outlet store
christian louboutin sale
mulberry bags
oakley sunglasses wholesale
michael kors handbags clearance
nike outlet
pandora outlet store
fred perry shirts
michael kors outlet online
longchamp outlet
michael kors outlet online
polo outlet
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
kate spade handbags
adidas outlet online
oakley sunglasses
valentino outlet
nike shoes
mbt outlet
nike outlet store
cheap oakley sunglasses
ralph lauren shirts
true religion jeans
mbt shoes
ralph lauren shirts
adidas outlet store
coach outlet online
nike shoes
michael kors handbags
nba jersey
kate spade handbags
ralph lauren
nike outlet store
michael kors outlet clearance
nike outlet
mlb jerseys
nike shoes for men
longchamp outlet
polo ralph lauren
coach outlet
canada goose outlet
polo ralph lauren outlet online
kate spade handbags
cheap nike shoes
valentino shoes
lacoste outlet
oakley sunglasses wholesale
adidas outlet
canada goose jackets
fitflops sale clearance
pandora jewelry
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
michael kors outlet online
lacoste shirts
giuseppe zanotti outlet
coach outlet online
ralph lauren outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
fitflop sandals
mont blanc pens
mulberry handbags
ralph lauren uk
ralph lauren uk
fitflops sale
cheap nba jersey
pandora jewelry
coach outlet
polo ralph lauren outlet
nike shoes
michael kors outlet store
lebron james shoes
polo ralph lauren
jordan shoes
cheap uggs
polo ralph lauren
coach outlet store online
pandora rings
true religion outlet store
michael kors
mont blanc pens
hermes belts outlet
prada outlet store
mcm bag
asics running shoes
fred perry polo
michael kors outlet online
canada goose outlet
nike shoes outlet
fitflop sandals
canada goose outlet
michael kors outlet online
mont blanc pens
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet
mont blanc pens for sale
cheap jordan shoes
michael kors outlet online
michael kors outlet
longchamp
christian louboutin sale
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
asics shoes
oakley sunglasses for men
coach outlet store online
christian louboutin
coach factory outlet
ralph lauren outlet
pandora jewelry sale
cheap jordans
ray ban sunglasses outlet
true religion outlet store
christian louboutin shoes
oakley sunglasses
ray ban sunglasses wholesale
fitflops sale clearance
adidas yeezy shoes
polo ralph lauren
kate spade outlet
canada goose outlet
adidas outlet
michael kors outlet
adidas outlet store
mlb jerseys
nike trainers
mont blanc
coach outlet
cheap ugg boots
coach outlet
adidas yeezy shoes
cheap jordans
cheap mlb jerseys
coach outlet
michael kors outlet
yeezy shoes
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet
coach outlet
asics outlet
fitflops sale
nike shoes
kate spade bags
polo ralph lauren outlet online
polo ralph lauren
michael kors outlet
cheap oakley sunglasses
pandora charms
mont blanc outlet
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
mlb jerseys wholesale
ray ban sunglasses
hermes outlet
ray ban pas cher
michael kors outlet clearance
coach outlet
polo ralph lauren outlet
nike air jordan 4
longchamp handbags
lunette ray ban
cheap jordans
ralph lauren
polo ralph lauren outlet
ralph lauren uk
adidas yeezy boost
mcm backpack
michael kors outlet online store
ralph lauren polo
ray ban sunglasses
christian louboutin
prada outlet online
ray ban sunglasses
ralph lauren
cheap nike shoes
cheap ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
michael kors handbags
mbt shoes
uggs outlet
longchamp outlet store
coach outlet
michael kors outlet
ralph lauren polo
puma outlet
birkenstock sandals
coach outlet online
canada goose jackets
true religion jeans sale
coach outlet online
michael kors outlet clearance
prada outlet stores
cheap oakley sunglasses
cheap jordan shoes
ed hardy outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
polo outlet
air jordan 4
polo ralph lauren
polo ralph lauren
ray ban
ralph lauren outlet
kate spade outlet
nike shoes
ralph lauren uk
michael kors outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses wholesale
prada outlet store
adidas yeezy boost
fred perry polo
ralph lauren outlet
nike shoes for women
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
canada goose jackets
coach outlet
polo outlet
cheap ray bans
coach factory outlet
nike shoes
mont blanc outlet
true religion jeans
ray ban sunglasses
canada goose jackets
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
cheap jordans for sale
nike outlet
michael kors handbags
cheap mlb jerseys
fred perry outlet
lacoste polo
polo shirts
fred perry
ralph lauren pas cher
true religion jeans
cheap jerseys
pandora jewelry outlet
ralph lauren
ray ban sunglasses for men
ray bans sunglasses outlet
canada goose jackets
coach outlet
canada goose outlet store
nike shoes outlet
ugg outlet
adidas shoes for women
oakley sunglasses
mulberry uk
prada outlet
cheap uggs
pandora outlet
coach outlet online
christian louboutin shoes
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet online
true religion
polo ralph lauren
fred perry polo shirts
coach factory outlet
coach outlet online coach factory outlet
polo outlet
fred perry clothing
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren
pandora outlet
ralph lauren polo shirts
cheap oakley sunglasses
nike outlet store
polo outlet
ralph lauren polo
pandora outlet online
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet online
oakley sunglasses
lacoste clothing
pandora jewelry
ugg outlet
cheap mlb jerseys
christian louboutin outlet
michael kors outlet online
air jordan 4 retro
michael kors outlet
coach outlet online
cheap authentic nba jerseys
polo outlet
mbt outlet
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet online
ralph lauren outlet
michael kors outlet online
yeezy boost 350 v2
canada goose outlet
adidas nmd r1
ed hardy
jordan retro shoes
cheap ray ban sunglasses
christian louboutin outlet
nike factory outlet
mlb jerseys wholesale
oakley sunglasses
polo ralph lauren pas cher
yeezy boost 350
true religion outlet online
canada goose
ralph lauren uk
pandora jewelry
nike shoes for men
coach factory outlet online
nike outlet
cheap jordans for sale
cheap nhl jerseys
yeezy boost 350
oakley sunglasses wholesale
air jordan retro
ugg boots
coach outlet store online
polo shirts
puma shoes
ralph lauren
ralph lauren outlet
mont blanc outlet
oakley sunglasses outlet
ed hardy clothing
michael kors outlet online
oakley sunglasses wholesale
yeezy boost
polo ralph lauren outlet online
cheap ray ban sunglasses
polo ralph lauren
michael kors outlet online
coach outlet online
coach factory outlet
christian louboutin uk
fitflops clearance
mlb jerseys
coach outlet online
kate spade outlet store
kate spade outlet online
michael kors outlet
cheap jordans
canada goose
canada goose
nike shoes
coach outlet
lebron shoes
fred perry polo shirts
adidas shoes for men
polo outlet
michael kors outlet online
ralph lauren polo

3XP3D3XP3D3XP3D

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Nike.Com Uk 1752885
Postitaja: w^~)ހ (IP Logitud)
Kuupäev: 07.06.2017 11:52

ds98798zxca
20170607lck
coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
air force 1 shoes
polo ralph lauren outlet
christian louboutin shoes
ray-ban sunglasses
ferragamo shoes sale
coach factory outlet
coach factory outlet
converse shoes sale
christian louboutin shoes
gucci outlet online
nfl jerseys
pandora jewelry
cleveland cavaliers jerseys
coach outlet store online
nike free running
mulberry outlet
kate spade
rolex orologi
adidas uk store
ed hardy outlet
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses
oakley sunglasses sale
mlb jerseys
giuseppe zanotti shoes
coach outlet store online
rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches
cheap nba jerseys
canada goose uk
louis vuitton
louis vuitton uk
swarovski jewellery
coach outlet online
ralph lauren polo
oakley sunglasses sale
pandora outlet
mont blanc pens
ralph lauren uk
hermes outlet
true religion jeans
polo outlet store
coach outlet
nike trainers
louis vuitton outlet store
rolex uk
yeezy boost 350
louis vuitton outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
christian louboutin shoes
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
michael kors uk
christian louboutin outlet
coach factory outlet
camisetas futbol baratas
coach factory outlet
true religion jeans
prada outlet online
michael kors outlet online
louis vuitton outlet
christian louboutin outlet
nike store uk
max 1
coach outlet
mulberry bags
pandora charms
cheap oakley sunglasses
prada sunglasses for women
coach outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet clearance
cheap ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
nfl jersey wholesale
ray ban sunglasses outlet
cheap oakley sunglasses
cheap jerseys wholesale
ferragamo shoes
mbt shoes outlet
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses wholesale
louis vuitton
supra shoes sale
gucci outlet online
longchamp outlet online
coach outlet online
christian louboutin uk
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
coach factory outlet
herve leger dresses
canada goose outlet
nike outlet online
ralph lauren polo
cheap mlb jerseys
coach outlet online
michael kors handbags
polo shirts
mulberry handbags sale
fitflops sale clearance
cheap jordans free shipping
ralph lauren outlet
louis vuitton borse
air max 90
air max 90
michael kors uk
mbt shoes outlet
ralph lauren outlet
nike trainers
ray ban sunglasses uk
hermes outlet store
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses wholesale
polo outlet
ferragamo outlet
michael kors outlet clearance
michael kors wallets for women
ralph lauren
michael kors handbags
michael kors outlet online
michael kors outlet online
adidas shoes
kate spade uk
soccer jerseys wholesale
max 90
coach outlet
michael kors outlet store
thomas sabo charms
kobe 9 elite
air max 90
cheap soccer jerseys
oakley sunglasses
kd shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet store
michael kors outlet
cheap jordans for sale
fred perry polo
louis vuitton handbags
birkenstock shoes
uggs outlet
polo pas cher
ysl outlet online
louis vuitton
true religion jeans
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
cheap jordan shoes
coach factory outlet
michael kors outlet clearance
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren shirts
louis vuitton outlet
oakley sunglasses wholesale
nike shoes
swarovski crystal
nike shoes
louis vuitton outlet online
louis vuitton handbags
mulberry uk
coach outlet online
air max 2015
cheap jordans
christian louboutin outlet
nike roshe run
coach outlet
christian louboutin
links of london jewellery
nike blazer pas cher
coach factory outlet
nike roshe run
hollister shirts
cartier watches
canada goose
rolex watches for sale
swarovski jewelry
kate spade uk
tory burch outlet
ralph lauren outlet
nike shoes for women
coach outlet clearance
ralph lauren
soccer cleats
true religion outlet
cheap ray ban sunglasses
coach outlet store online
ralph lauren outlet
fitflops
nike air max 90
longchamp handbags
michael kors outlet clearance
instyler
cheap oakley sunglasses
gucci outlet
coach outlet store online
true religion canada
coach handbags outlet
fitflops uk
mont blanc outlet
pandora outlet
coach outlet online
nike trainers uk
lacoste outlet
michael kors outlet clearance
fitflops
yeezy boost
christian louboutin shoes
jerseys wholesale
mbt shoes
mulberry handbags
oakley sunglasses sale
nhl jerseys wholesale
coach outlet online
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
burberry outlet store
nba jerseys wholesale
louis vuitton handbags
oakley sunglasses wholesale
cheap ray ban sunglasses
true religion outlet
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
coach outlet
coach outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
louis vuitton outlet
michael kors handbags
rolex watches outlet
michael kors outlet online
polo ralph lauren outlet
coach outlet online coach factory outlet
michael kors handbags outlet
michael kors outlet online
ralph lauren
los angeles lakers
michael kors outlet
adidas shoes
louis vuitton outlet stores
adidas outlet
ralph lauren uk
coach outlet online
tory burch outlet online store
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
michael kors outlet online
michael kors handbags
louis vuitton
pandora outlet
mcm backpacks
ray ban sunglasses
louis vuitton outlet
swarovski crystal
foamposite shoes
coach outlet clearance
cheap oakley sunglasses
salomon outlet
michael kors outlet clearance
ecco outlet
ferragamo shoes
swarovski outlet
nike air max
louis vuitton outlet
cartier watches for sale
cartier watches
coach outlet
omega outlet
coach outlet clearance
louis vuitton
rolex watches
longchamp handbags
cheap nfl jerseys
louis vuitton uk
gucci bags
gucci outlet online
ray bans
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
burberry outlet sale
adidas shoes
jordan 4
louis vuitton
oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
true religion outlet uk
ralph lauren outlet stores
michael kors handbags clearance
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
polo outlet online
longchamp outlet
polo ralph lauren
hermes birkin bag
ralph lauren outlet
coach outlet
adidas shoes
ferragamo outlet
nike air huarache
ralph lauren uk
basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes
kate spade handbags
louis vuitton outlet online
michael kors outlet
rolex watches
coach outlet online
nba jerseys
michael kors outlet online
mizuno shoes
burberry outlet store
fitflops
ray ban sunglasses
air max 90
cheap ray ban sunglasses
mulberry handbags sale
louis vuitton outlet online
puma shoes
polo ralph lauren
tods outlet online
gucci outlet online
nfl jersey wholesale
oakley sunglasses wholesale
cheap jordan shoes
tory burch outlet online
coach outlet store online
nike outlet store
true religion jeans
swarovski uk
ralph lauren
michael kors uk
marc jacobs sale
coach outlet online
true religion uk
reebok shoes
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses wholesale
ray-ban sunglasses
kobe shoes
ray ban sunglasses uk
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
michael kors outlet
louis vuitton outlet
chrome hearts
longchamp
michael kors outlet clearance
Nike Free shoes
mlb jerseys
coach outlet online
cazal outlet
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
polo ralph lauren
louis vuitton outlet online
fitflops uk
gucci borse
oakley sunglasses
coach outlet
canada goose coats
coach outlet online
christian louboutin sale
louis vuitton
adidas outlet
louis vuitton outlet
oakley sunglasses wholesale
adidas nmd
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
louis vuitton outlet
michael kors uk
ferragamo outlet
pandora outlet
bottega veneta outlet online
pandora charms sale clearance
polo ralph lauren
louis vuitton outlet online
polo ralph lauren
hollister clothing store
michael kors outlet clearance
lacoste shirts
fitflops sale clearance
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
coach outlet online
kate spade outlet online
burberry canada
cheap oakley sunglasses
reebok shoes
coach outlet clearance
true religion outlet
cheap oakley sunglasses
polo ralph lauren
polo outlet
mulberry handbags
coach outlet
tory burch outlet online
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
longchamp
ralph lauren outlet
birkenstock shoes
true religion outlet
sac louis vuitton pas cher
cheap nike shoes
louis vuitton bags
polo ralph lauren
michael kors outlet
rolex outlet
longchamp outlet
michael kors outlet online
coach outlet store
tory burch outlet online
cartier outlet
outletkatespade.us
nhl jerseys
prada outlet
ralph lauren polo
cheap replica watches
ray ban sunglasses outlet
coach outlet store online
nike uk store
michael kors outlet
louis vuitton
cheap jordan shoes
ray ban sunglasses wholesale
nike air max 1
christian louboutin sale
true religion jeans
oakley sunglasses sale
uggs outlet
snapbacks wholesale
michael kors outlet
tory burch outlet stores
michael kors outlet clearance
fitflops sale clearance
coach factory outlet
polo outlet stores
nfl jerseys
ralph lauren outlet
ferragamo shoes
michael kors outlet stores
kate spade handbags
christian louboutin
coach outlet
cheap oakley sunglasses
pandora jewellery
nike air huarache
nike air max 90
ugg outlet
prada outlet
nike shoes uk
michael kors factory outlet
cheap oakley sunglasses
nfl jersey
polo ralph lauren outlet
louis vuitton
michael kors outlet online
polo ralph lauren
roshe run
michael kors outlet clearance
chrome hearts outlet
canada goose jackets
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
coach outlet store online
coach outlet online
Basketball Shoes
tory burch outlet online
ray ban wayfarer
coach outlet
coach outlet
mac cosmetics sale
coach outlet
polo outlet stores
canada goose outlet online
coach outlet store online
michael kors outlet
tory burch outlet online
coach outlet online coach factory outlet
polo outlet
longchamp handbags
cheap ray bans
juicy couture tracksuit
cheap oakley sunglasses
cheap ray bans
oakley sunglasses wholesale
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet online
nike outlet store online
adidas nmd runner
coach factory outlet
oakley sunglasses wholesale
new balance outlet
coach outlet
jordan shoes
polo ralph lauren outlet
coach outlet
adidas wings shoes
valentino shoes
louis vuitton outlet stores
gucci outlet store
coach outlet
coach outlet online
michael kors canada
kobe bryants shoes
true religion jeans sale
cheap jerseys wholesale
hermes belts
lebron shoes
true religion jeans outlet
cheap jordans
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
louis vuitton outlet stores
cartier watches for women
cheap football shirts
vans outlet
fitflops sale clearance
lebron shoes
polo outlet
20170607lck

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet


Teie Nimi: 
Teie Emailiaadress: 
Teema: 
CAPTCHA