Eesti Arhitektide Liit
Uudised
Eesti arhitektuur
Dokumendid
Võistlused
Publikatsioonid
Arhitektuuripoliitika
Kutsekoda
Lingid
Kuulutused
Foorum
Kalender
Kontakt
Muuda profiili
Muuda loominguid
Liikmele

Foorum

EAL Forum :: Foorum :: EKA UUS HOONE
EKA UUS HOONE
Postitaja: margit mutso (IP Logitud)
Kuupäev: 20.01.2006 13:44

EKA rektor Signe Kivi on kokku kutsunud nõuandva komisjoni (valdavalt arhitektidest koosneva), et valida EKA-le uut (vana?) asukohta. Kooli jäämine vanale kohale on väga problemaatiline, arvestades, et see tuleb täielikult maha võtta ja uus ehitada- aga kus sel juhul toimub paar aastat õppetöö? Ootan ka siinkohal arvamusi laiemalt.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: vilistlane (IP Logitud)
Kuupäev: 06.02.2006 18:53

Linnavalitsusele ei sobivat enam nende praegune hoone(-d) . Ehitagu kuhugi uus ja suurem . Kasvõi linnahalli kõrvale. Kunagi räägiti väga tõsiselt Admiraliteedi basseinist. ja tehku galeriiühendus linnahalliga. Siis poleks uut suurt saali vaja ehitada. Parkla mis päeval tühi oleks õhtusel ajal kontserdikülastajate kasutada jne. Aga Plaza hoone omanikele pakub kindlasti Vabaduse väljak 7. huvi. Nii ,et kunagine otsustajate viga on parandatav. Ja kui puumaja asemele ehitada veel teine torn siis (veel kaunim) jätkub sellest väheneva elanike arvuga eesti EKA-le küll ja küll. P.S. arh. kateeder viimasel korrusel saaks 1:1 mõõtkavas Tallinna maketi pealekauba. Aga galeriid ei tohi mingil juhul guhugi nurga taha või mäe otsa toppida. Sest vaatajaid ei tule. Ja tegijad isegi ei viitsi seal olla kauem kui näituse veini jätkub. Mis ongi EKA praeguse asukoha üks suurim pluss. Näiteks soome tudengid-õppejõud teevad meelsamini näituse EKA-s kui mõnes oma äärelinna ülikoolilinnaku galeriis. EKA-s on mõnikord isegi tava hindamiste ajal ühel päeval rohkem vaatajaid kui Kunstihoone ja Rüütelkonna hoones kuu ajaga kokku.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: ka arhitektuuritudeng (IP Logitud)
Kuupäev: 02.02.2006 01:06

Millistest allikatest pärineb info, et võimalik juurdeehitus ei kataks minimaalseid ruumivajadusi? Minu teada on meil tänase seisuga üle 30-ne erineva kursuseprojekti, mis tõestavad vastupidist ka veidi ülepaisutatud ruumiprogrammi puhul. Oota ainult, kui ma su koridoris kätte peaks saama!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 31.01.2006 00:35

Mulle tundus, et mahub ka praegu samale kohale, kõrgusesse on vaid vaja minna. Linna seisukohalt vaadatuna oleks siiski tore, kui EKA jääks omale kohale. Ja ülevalt saaksid arhitektuuritudengid ilusad linnavaateid joonistada.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: vilistlane. (IP Logitud)
Kuupäev: 31.01.2006 00:33

Aga miks mitte ära osta Plaza hoone? (Oi kui hea valgus.) Kindlasti kümme korda odavam kui arendada mõnd patarei projekti ja hiljem hallata. Üldse soovitaks kõledast, niiskest ja tuulisest merest eemal hoida. Eriti veel depressivsete ja suitsiidialtide kunstitudengite puhul kellede väljalõikamine linna võimaluste tuiksoonest tõstaks kiiresti vabasurmaprojektide hulka. Teiseks EKA -t, tema tudengeid ja õppejõudusid ei vaeva ainult rahastusprobleemid. Vaid ka nende kasutuses olev vähene ajaressurss. EKA praegune asukoht on logistiliselt parim nii kunstiinstitutsioonide, ühistranspordi, Teiste ülikoolide, raamatukogude ja loovtööstuse töökohtade jm. suhtes. Kolmandaks. Tallinna linnale oleks kasulik ,et see piirkond ei muutuks ainuüksi ärigetoks, kus pärast kontorite ja äride sulgemist enam midagi ei toimuks .Õppigem nendest maailma mitmete linnade vigadest kus lõpuks arendajad olid sunnitud monofunktsionaalsetesse ärikvartalitesse peale makstes sotsiaalset mõõdet sisse ostma. Lisaks võimalus (mitte eriti tõsine) kulturilembelistel ärimeestel selle peale tulla ,et neil on võimalus saada selle teoga esimeseks tõeliseks kultuurimetseeniks eesti ajaloos. Raamatukogu fuajee kaudu ainult mõnemeetrine sillake vaja lisada JA IGAVENE KOHT EESTI KULTUURILOOS TAGATUD.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: arhitektuuritudeng (IP Logitud)
Kuupäev: 25.01.2006 18:33

See, et EKA samale kohale ei jää otsustati ju City Plaza aluse krundi müügiga! Hetkel võimalik juurdeehitus ei kataks isegi minimaalseid ruumivajadusi ( juhul kui peahoonesse kolida ka kõik praegu eraldi asetsevad allüksused).Diivani peal, mis on niivõrd kitsas, et jalgu sirutada ei saa, ei ole mugav sigarit suitsetada. Südalinna arendamisel tehtud vigade pärast ei pea kannatama ega neid kuidagi kompenseerima kool. Võibolla ongi parem EKA ajaloos uus lehekülg pöörata ning pilgud tulevikku suunata.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 25.01.2006 10:39

Ma isiklikult usun, et sadamaalale tekib uus kultuurne linnasüda, vähemalt töö selles suunas käib. Soovitasin ka uue ringhäälingute hoone viimist sellele alale (hetkel plaanitud kuskile Mustamäele kaitseministeeriumi krundile). Teisest küljest olen nõus, et ajalool on tugev mõju. Samuti ei meeldi ka mulle lõplikult kommertslik linnakeskus Viru ümber. Samas on kindlasti samale kohale jäämine seotud kõige suuremate tehniliste ja rahaliste probleemidega. Usun muidugi, et need pole ületamatud.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Sverre (IP Logitud)
Kuupäev: 24.01.2006 23:36

Aga miks peaks? Miks ei võiks EKA, ülekantud tähenduses, istuda elutoas diivanil, sigarit suitsetada ja konjakit juua kohal, kus seda on sada aastat teinud tema, ta isa ja ta vanaisa. Miks peaks ta selle asemel rõdul külma käes, köögis või peldikus suitsu kiskuma, kuna tema head kohta diivanil himustab keegi teine. Praegusel kohal on oma ajalugu, traditsioonid, lisaks veel hea juurdepääs ja mitte vähetähtis linnasüdame atmosfäär. Miks Pariisi linnas ei teki kellegil mõtet Beaux-Arts kuhugi peripherique juurde mõnda uude linnasüdamesse kolida. Ja vaevalt, et sinna Linnahalli ümbrusesse mingit olulist uut linnasüdant tekib ja kui tekib, siis on see hoopis teistsuguse iseloomuga.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 24.01.2006 16:44

miks mitte aga kolida uude linnasüdamesse sadama alal?
Linnahalli lähedusse näiteks?Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Sverre (IP Logitud)
Kuupäev: 24.01.2006 10:53

Kool võiks ehituse ajaks ajutiselt näiteks sügisel suletavasse Tondiraba gümnaasiumi kolida.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: voltri (IP Logitud)
Kuupäev: 24.01.2006 09:34

kui tahab lõpuks samale kohale jääda, siis vahepeal paar aastat kusagil angaaris või mõnes muus nihkega (ja kasutuseta) kohas olla võib isegi hästi mõjuda. ma pakun, et ekale mõjub paremini veidi ebamugav ja mittesobiv ruum, kui et timmitud überkoolimaja. selles mõttes on linnahalli-mõte huvitav mõte.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 22.01.2006 19:47

Nõus, Sverre; olin ise täpselt samal arvamusel, aga kuidas seda tehniliselt teha? Kuhu see kool vahepeal kolib? See variant, et ühes otsas ehitatakse ja teises peetakse loenguid- ei tööta mitte.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Sverre (IP Logitud)
Kuupäev: 22.01.2006 19:33

EKA peab kindlasti samas kohas jätkama. Kunsti ja arhitektuuri tegemisel ja õppimisel on hädavajalik teatud sotsiaalse rütmi ja keskkonna intensiivsuse tunnetamine. Praeguses kohas on see võimalik. Samuti on linnasüdame oluliseks osaks kultuurifunktsiooni olemasolu. Probleem, et vana maja tuleb lammutada ja vahepeal on vaja kooli kuskil majutada, on kindlasti lahendatav. Ei saa aru milleks on tarvis kõik paremad positsioonid linnast kommertsruumile loovutada?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit mutso (IP Logitud)
Kuupäev: 22.01.2006 12:23

Lnnahalli puhul on oluline suure saali säilitamine- mida EKA sellega teeks? Ja ka valguse probleem on tõsine- pimedas ei maali ega joonista. Loodan, et Linnahallile leitakse sobivam funktsioon- konverentsi- kontserdikeskus sobib hästi. Panen ka Linnahalli eraldi foorumi teemana üles, arvan, et siin võiks omasõna paljud välja öelda.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: arhitektuuritudeng (IP Logitud)
Kuupäev: 21.01.2006 16:30

EKA võiks kolida Linnahalli, siis saaksid arendajad südalinna magusa krundi(Tartu mnt 1), muinsuskaitsjad Linnahalli säilitada ja EKA piisavalt ruumi, et areneda korralikuks kunstikeskuseks.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: EKA UUS HOONE
Postitaja: kaaluja (IP Logitud)
Kuupäev: 08.04.2007 03:38

Tallinna Kunsttööstuskool-Riigi Tarbekunstikool-Riigi Kõrgem Kunstikool-ENSV Tallinna Riiklik Tarbekunsti Instituut-Eesti NSV Riiklik Kunstiinstituut-Tallinna Kunstiülikool--

Eesti Kunstiakadeemia
ON seal, kus ta on.
Koha vaim on loov.

Vähe on vaja lõhkuda, uus võib toetuda sammastele, mis embavad vana substantsi. Tarvase modernismi alt võib esile koorida pisut enamgi algset kui praegu näha.
Valgus pole probleem, lugege Vitruviust (pinakoteegi aknad avanegu põhja!).

Ehitamise ajaks võiks minna ajutiselt
Kunstnike Liidu (pro forma Kunstifondi) omandis olevasse majja Pärnu mnt. 154 (tuntud ARS'ina). Selleks on vaja vaid pisukest läbirääkimisoskust ja piisavat etteütlemisaega.
Suur osa sellest majast on renditud parema puudumisel suvalistele (s.h. kunstivälistele) firmadele.
Tegevkunstnikud küllap oma lastele lahked on.

Ei koli, ei põgene.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Kasutusluba ainult mõõdistusprojekti alusel?
Postitaja: w^~)ހ (IP Logitud)
Kuupäev: 18.08.2017 06:55

ralph lauren uk
nike roshe
rolex watch
manolo blahnik shoes
fitflops sale clearance
vans shoes
michael kors bags
ugg boots wa99
michael kors outlet
longchamp outlet
columbia sportswear outlet
nike outlet
ugg slippers
true religion jeans
michael kors handbags
ugg uk
kate spade handbags
fitflop sandals
adidas trainers uk
cartier glasses
coach outlet
yeezy boost 350 v2
louis vuitton
cheap nfl jerseys
polo ralph lauren uk
nike air max
nike factory outlet
le coq sportif chaussures
adidas zx flux
nike blazer shoes
coach outlet
tory burch outlet
michael kors taschen sale
moncler jacket
adidas originals
cheap jordan shoes
chelsea jersey
christian louboutin sale
under armour outlet
air jordan 14
true religion outlet
birkenstock sandals
coach factory outlet
burberry outlet
coach outlet online
nike air force 1
ray ban sunglasses
fitflop sale
clarks outlet
coach factory outlet
adidas superstar
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
supra shoes
snapbacks hats wholesale
adidas stan smith
ray ban sunglasses
michael kors handbags
coach factory outlet
kate spade outlet
asics shoes
nike air max uk
mlb jerseys
cheap mlb jerseys
oakley sunglasses
uggs outlet
moncler jacket
jordan shoes
chaussures louboutin
michael kors outlet
wholesale ray ban sunglasses
michael jordan shoes
nhl jerseys
jordan femme
michael kors outlet clearance
uggs uk
christian louboutin outlet
ugg australia boots
pandora uk
red bottom shoes
ray ban zonnebril
pandora rings
coach handbags
true religion jeans
christian louboutin
basketball shoes
adidas nmd
prada handbags
mac cosmetics
yeezy adidas
vans shoes
tory burch uk
true religion uk
ugg outlet
nike air max
adidas yeezy boost 350
michael kors handbags
coach outlet
salvatore ferragamo outlet
the north face
ray ban sunglasses
manchester united jersey
polo ralph lauren
adidas shoes
columbia sportswear outlet
new balance
polo ralph lauren outlet
ugg boots
nike outlet
ugg sale
nike air max uk
coach factory outlet
birkenstock outlet
ugg boots clearance
ray bans
kobe shoes
clarks shoes
ralph lauren polo
michael kors outlet
ed hardy
ray ban sunglasses uk
michael kors
kate spade
valentino sandals
superdry uk
ray ban wayfarer
ralph lauren uk
supreme uk
michael kors handbags
longchamp handbags
oakley sunglasses
michael kors outlet
adidas outlet
michael kors bags
yeezy boost 350 kaufen
ray ban canada
coach outlet
michael kors outlet clearance
nfl jerseys
oakley sunglasses
nike outlet store
oakley sunglasses
cheap jordans
tory burch outlet
michael kors uk
true religion
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
kd 10
ugg boots
ray ban sunglasses
coach factory outlet
columbia outlet
adidas outlet
ugg outlet online
christian louboutin outlet
ralph lauren polo
true religion
kobe 12 shoes
moncler outlet
ugg outlet
mulberry uk
nike running shoes
giuseppe zanotti
under armour
coach outlet store online clearances
adidas soccer cleats
jordan retro 11
lebron 13
fitflops outlet
cheap nhl jerseys
prada handbags
michael kors taschen
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
adidas trainers
michael kors taschen
ferragamo belt
coach outlet
true religion
air jordan
yves saint laurent handbags
coach factory outlet
kate spade outlet
hermes outlet
pandora outlet
coach wallets
polo ralph lauren
oakley vault
oakley sunglasses
adidas nmd
coach purses
adidas yeezy
mbt shoes
adidas shoes
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren
kate spade outlet
michael kors outlet
pandora jewelry
hermes belt outlet
north face jackets
ugg australia
cheap jordan shoes
michael kors bags
prada shoes
gafas ray ban
tory burch outlet
fitflops
ugg boots clearance
nike air jordans
ugg boots
uggs slippers
burberry outlet
canada goose outlet
salvatore ferragamo shoes
ralph lauren polo
michael kors handbags
oakley sunglasses
uggs outlet
fitflops
nike factory outlet
jordan retro
supreme clothing
adidas yeezy boost 350 v2
christian louboutin shoes
the north face
nba jerseys
polo shirts
canada goose canada
burberry outlet
fitflop shoes
coach outlet
supreme new york
michael kors canada
hermes handbags
coach outlet
pandora jewelry
adidas originals
coach factory outlet
coach factory outlet
nike soccer shoes
yeezy boost 350 v2
reebok shoes
hermes bags
ralph lauren outlet
uggs classic boots
longchamp sac
occhiali ray ban
calvin klein
superdry uk
salvatore ferragamo
prada bags
prada outlet
adidas yeezy boost 350
michael kors uk
cheap oakley sunglasses
carrera sunglasses
adidas yeezy
ugg outlet store
polo ralph lauren
converse shoes
coach outlet
birkenstock sandals
uggs outlet
michael kors plånbok
mlb jerseys cheap
pandora charms
uggs clearance
longchamp outlet
moncler jacket
moncler uk
coach outlet
adidas stan smith
ugg boots
canada goose
rolex datejust
ralph lauren
oakley sunglasses
nike huarache
adidas yeezy boost 350 v2
ralph lauren pas cher
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
mulberry uk
ugg boots
versace sunglasses
louis vuitton outlet
mont blanc pens
nike outlet
michael kors
michael kors outlet
nike roshe run
dolce and gabbana sunglasses
uggs outlet
hermes birkin bag
nfl jerseys wholesale
fitflops sale clearance
oakley vault
nfl jerseys
christian louboutin
new balance outlet
ugg slippers
prada sunglasses
burberry outlet online
nike air max 2016
ugg outlet
adidas nmd
le coq sportif
mcm handbags
nike football boots
michael kors väska
retro jordans
pandora jewelry
canada goose canada
ray ban uk
tory burch outlet
uggs clearance
ugg boots
nike air max pas cher
kate spade outlet
supra shoes
coach outlet
michael kors taschen
michael kors handbags
dior sunglasses
louis vuitton outlet
vans store
michael kors outlet
chaussures christian louboutin
polo ralph lauren
nike trainers
coach handbags
mbt shoes
adidas yeezy 350 boost
canada goose sale
air jordan pas cher
cheap nfl jerseys
nike sb
cheap jordans
polo ralph lauren
fitflops uk
ugg outlet
burberry uk
adidas neo
ugg outlet
true religion sale
ralph lauren outlet
rolex submariner
fred perry polo
sac longchamp
cheap jordans
christian louboutin uk
michael kors tote handbags
mulberry uk
yeezy boost 350
air jordan shoes
armani sunglasses
air max
yeezy boost 350
oakley canada
nike free run
louis vuitton outlet
ray ban solglasögon
montre rolex pas cher
nike air max uk
coach canada
mcm outlet
burberry outlet
coach outlet
louboutin shoes
louis vuitton outlet
adidas football boots
longchamp outlet store
michael kors handbags
louis vuitton
mont blanc pens
ray ban sunglasses
michael kors outlet
air jordans
coach outlet
louboutin paris
true religion
christian louboutin outlet
ray ban sunglasses
nike roshe
coach factory outlet
nike huarache
nike roshe run
christian louboutin
rolex datejust
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
michael kors handbags
ed hardy clothing
converse outlet
adidas nmd
lebron shoes
michael kors taschen
ralph lauren sale
pandora jewelry outlet
oakley sunglasses
michael kors handbags
ralph lauren polo
michael kors canada
kate spade handbags
red bottom shoes
polo outlet
adidas yeezy boost
20178.18wengdongdong

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
20170923caihuali
Postitaja: 20170923caihuali (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2017 12:42

DFDSFSDF

soccer jerseys
soccer shoes
ugg outlet
canada goose outlet
asics shoes
ugg outlet
ugg outlet
tory burch outlet
michael kors outlet
ugg outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses
ferragamo shoes
ugg outlet
nike shoes
kate spade outlet
canada goose outlet
michael kors outlet online
mulberry handbags
canada goose jackets
polo ralph lauren
ugg boots
kate spade outlet
cheap ugg boots
ugg outlet
michael kors bags
michael kors outlet
canada goose jackets
true religion jeans
vans shoes
air max uk
new balance shoes
links of london
ray ban sunglasses
canada goose outle
ugg outlet
louboutin shoes
pandora charms
christian louboutin online
ecco shoes
coach factory outlet
mulberry outlet store
tory burch outlet
ugg outlet
herve leger outlet
ray ban sunglasses
nike store uk
giuseppe zanotti outlet
birkenstock sandals
canada goose jackets
coach outlet online
ugg outlet
canada goose outlet
pandora jewelry
christian louboutin shoes
canada goose jackets
polo outlet
canada goose outle
canada goose outlet
cheap nfl jerseys
coach outlet
coach outlet
ray-ban sunglasses
nike trainers
oakley sunglasses
michael kors outlet
reebok trainers
coach factory outlet
coach outlet
uggs outlet
coach outlet online
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
nike outlet store
pandora jewelry
canada goose outle
coach outlet online
ralph lauren uk
mont blanc pens
ugg boots
ugg outlet
mac cosmetics
canada goose jackets
coach outlet
michael kors outlet
coach outlet
oakley sunglasses
canada goose jackets
canada goose jackets
ray ban sunglasses
coach handbags
polo shirts
canada goose outlet
coach outlet online
michael kors handbags
cleveland cavaliers jersey
air max 90
ralph lauren polo
michael kors outlet
uggs outlet
jordan shoes
ugg outlet
ralph lauren polo
michael kors handbags
true religion jeans
coach outlet online
adidas trainers
basketball shoes
ugg outlet
ferragamo shoes
nike huarache
air max trainers
ralph lauren polo
canada goose coats
burberry outlet
prada sunglasses
nike shoes
kate spade handbags
canada goose coats
chrome hearts
michael kors
michael kors outlet clearance
coach outlet
oakley sunglasses
fitflops shoes
tory burch outlet
canada goose outlet
michael kors outlet online
canada goose coats
canada goose outlet
canada goose coats
ralph lauren polo
swarovski crystal
ralph lauren polo
canada goose outlet
cazal sunglasses
michael kors outlet
canada goose outlet
nba jerseys
kevin durant shoes
longchamp outlet
kate spade outlet
ralph lauren uk
ugg outlet
kobe 9
lakers jerseys
ugg outlet
longchamp solde
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
adidas uk
fitflops
michael kors outlet
futbol baratas
ugg cyber monday
coach factory outlet
tory burch outlet
christian louboutin outlet
nike air max
christian louboutin outlet
michael kors
coach outlet
salomon shoes
mulberry bags
longchamp handbags
christian louboutin outlet
hermes outlet
true religion jeans
hermes outlet
ferragamo outlet
supra shoes
yeezy boost 350
cheap uggs
canada goose jackets
coach outlet
air max 90
polo outlet
michael kors outlet
montblanc pens
true religion jeans
canada goose uk
coach outlet
air max 1
true religion outlet
nike trainers
fred perry polo shirts
coach outlet online
ugg boots
ed hardy clothing
michael kors cyber monday
nba jerseys
nike free 5
mulberry handbags
longchamp pas cher
jordan shoes
coach handbags
longchamp outlet
true religion jeans
michael kors
michael kors outlet
michael kors outlet
coach factory outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses
adidas nmd
air max 90
cheap snapbacks
michael kors outlet
nike air max 2015
coach outlet
michael kors outlet
michael kors handbags
nike outlet
ugg boots
longchamp solde
michael kors
cheap jordans
tory burch outlet
prada shoes
polo ralph lauren
polo ralph lauren
ugg outlet
christian louboutin outlet
adidas nmd
fitflops sale clearance
michael kors outlet
polo ralph lauren
ugg boots
michael kors black friday
canada goose outlet
mulberry sale
ferragamo shoes
coach outlet
nike foamposite
cheap uggs
christian louboutin shoes
true religion jeans
canada goose jackets
coach factory outlet
mulberry handbags
longchamp bags
canada goose uk
canada goose jackets
tods outlet
kate spade handbags
ray ban sunglasses
lacoste soldes
chicago blackhawks jerseys
longchamp pliage
kobe shoes
lacoste polo shirts
oakley sunglasses
cheap jordans
michael kors outlet
michael kors handbags
ugg boots
soccer jerseys
tory burch outlet
oakley sunglasses
coach outlet
coach outlet online
swarovski outlet
mbt shoes
swarovski crystal
marc jacobs outlet
pandora charms sale clearance
michael kors outlet
nike huarache
puma outlet
ugg boots
burberry outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
nfl jersey wholesale
nike shoes
michael kors
oakley sunglasses
canada goose uk
ray bans
oakley sunglasses wholesale
oakley sunglasses
cartier outlet
fitflops sale
nike roshe one
fitflops
longchamp handbags
ray bans
moncler jackets
ugg outlet
coach outlet online
coach outlet store online
tory burch shoes
hermes birkin
kobe bryant shoes
oakley sunglasses
pandora jewelry
valentino outlet
oakley sunglasses
canada goose jackets
canada goose cyber monday
ugg outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
ugg boots
ray ban sunglasses
true religion jeans
michael kors factory outlet
football shirts
nike factory outlet
coach factory outlet
cheap jordans
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
lebron james shoes
longchamp outlet
michael kors outlet online
kate spade outlet
oakley sunglasses wholesale
polo outlet
michael kors outlet
cheap mlb jerseys
coach factory outlet
nike blazer pas cher
michael kors outlet
ugg boots
canada goose outlet
michael kors factory outlet
ray ban sunglasses
kate spade outlet
ugg outlet
canada goose outlet
cheap jerseys
coach outlet online
polo outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet
coach factory outlet
canada goose outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
michael kors outlet
ray ban sunglasses
burberry outlet
kate spade outlet
coach outlet online
canada goose jackets
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
ugg outlet
uggs outlet
michael kors handbags
polo outlet
ray ban sunglasses
canada goose outle
coach outlet
converse shoes
ray ban sunglasses
cheap snapbacks
ferragamo outlet
air max 90
canada goose outle
ugg boots
canada goose outlet
ugg boots
ugg boots
swarovski outlet
bottega veneta outlet
mlb jerseys wholesale
true religion outlet
nike store
polo ralph lauren
christian louboutin uk
cheap jordans
fitflops shoes
hermes belt
true religion jeans
coach outlet online
canada goose jackets
birkenstock outlet
jordan shoes
coach outlet
longchamp bags
true religion uk
nike air force 1
coach outlet online
coach outlet online
oakley sunglasses
oakley sunglasses
reebok outlet store
canada goose jackets
canada goose outle
ray ban sunglasses
michael kors outlet
polo ralph lauren
cheap nhl jerseys
true religion jeans
michael kors handbags
ugg black friday
ugg boots
yeezy boost
canada goose parka
canada goose outlet
canada goose coats
ferragamo outlet
christian louboutin outlet
canada goose
longchamp handbags
canada goose uk
ralph lauren polo shirts
coach outlet canada
canada goose jackets
canada goose coats
ugg outlet
mulberry outlet
michael kors outlet online
oakley sunglasses
coach outlet
canada goose outlet
canada goose coats
coach outlet
prada handbags
tory burch outlet
fitflops sale clearance
adidas wings
ralph lauren sale
canada goose outlet
true religion outlet
ugg boots
canada goose outlet
chrome hearts outlet
ugg outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
michael kors outlet online
nfl jerseys wholesale
michael kors wallets
oakley sunglasses
oakley sunglasses
canada goose outlet
adidas outlet store
michael kors handbags
michael kors outlet
canada goose outle
nike roshe run
christian louboutin outlet
ugg outlet
ugg boots
true religion outlet
coach outlet
ugg outlet
ugg outlet
ugg boots
michael kors outlet
true religion jeans
nhl jerseys
polo ralph lauren
canada goose jackets
cheap ray bans
mulberry bags
ferragamo shoes
coach outlet
mulberry handbags
air max uk
coach outlet
canada goose outlet
coach factory outlet
canada goose outlet
ugg outlet
true religion jeans
canada goose jackets
mcm outlet
canada goose outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
canada goose uk
ralph lauren pas cher
burberry outlet
canada goose black friday
michael kors outlet clearance
canada goose outlet
ysl outlet
michael kors outlet online
lebron james shoes
oakley sunglasses
swarovski crystal
swarovski crystal
michael kors outlet online
coach outlet online
pandora charms
fitflops sale clearance
canada goose jackets
canada goose outlet
ugg outlet
prada outlet
fitflops outlet
coach handbags
canada goose jackets
ugg boots
coach outlet online
nike roshe
thomas sabo
air jordan 4
ray ban sunglasses
20170923caihuali

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet


Teie Nimi: 
Teie Emailiaadress: 
Teema: 
CAPTCHA