Eesti Arhitektide Liit
Uudised
Eesti arhitektuur
Dokumendid
Võistlused
Publikatsioonid
Arhitektuuripoliitika
Kutsekoda
Lingid
Kuulutused
Foorum
Kalender
Kontakt
Muuda profiili
Muuda loominguid
Liikmele

Foorum

EAL Forum :: Foorum :: ERM
Mine Leheküljele: 1234Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 4
ERM
Postitaja: margit mutso (IP Logitud)
Kuupäev: 20.01.2006 14:12

ERM-ist on viimastel päevadel räägitud rohkem kui kogu aasta jooksul arhitektuurist kokku. Nii head kui halba. Meelde jääb muidugi rohkem halb, olgugi, et see põhimõtteliselt vaid ühest suust tuleb. Teisalt on selline kollalehelike pealkirjadega hüsteeriliste arvamusavalduste mõju pigem olnud vastupidine sellele, mis kirjutaja on oodanud- kultuuriinimeste seas on maad võtmas seisukoht, et ühte arhitektuurikriitikut meil ei saa enam tõsiselt võtta. Teisalt on aga väga- väga kahetsusväärne, et üleskeerutatud skandaal on rahvusvaheline, selle käigus on avalikult mõnitatud ja alavääristatud lisaks kohalikele arhitektidele ka rahvusvaheliselt tuntud professionaale (W. Maas tundis muret, kas tema on see ´vägistaja´, kellest Päevaleht räägib). Eriti ebaeetiline oli aga negatiivsete arvamuste avaldamine juba enne võistlustulemuste väljakuulutamist. EAL saatis selle kohta ka märgukirja, milles paluti edaspidi käituda väärikamalt, eetilisemalt ja üksteisesse suhtuda lugupidavamalt. Kahjuks läks see mõnedest kõrvadest mööda.
Minu küsimus siinkohal- kas on õige, et ühte kolmest arhitektuuriinstitutsioonist (EKA, EAL, EAM) juhib inimene, kes tahtlikult ja järjepidevalt kahjustab Eesti kui arhitektuurimaa mainet, eesti arhitektide positsiooni ja EAL-i kui eesti arhitekte siduva organisatsiooni mainet?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Priit (IP Logitud)
Kuupäev: 31.01.2006 12:39

Minu meelest võiksid museoloogid ikkgi enda vastu ausaks jääda ja aru saada, et sellisel sisulisel kujul nagu ERM praegu, pole seda suuremale avalikkusele vaja. Loodetavasti uus hoone, kasvõi poolvägisi, viib ERM-i uuele sisulisele tasemele.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Una Rubia (IP Logitud)
Kuupäev: 30.01.2006 02:05

öäk

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 27.01.2006 10:03

Herzog&de Meuron tema kaht soovitust Tate Moderni puhul siiski arvestasid. Ja tema raamatuid loetakse muuseumides vägagi.
Aga nüüd pean kahjuks mõneks ajaks kirjavahetuse lõpetama, sõidame Reinuga mägedesse suusapuhkusele.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: kalle (IP Logitud)
Kuupäev: 26.01.2006 13:05

Kuulsin just kommentaari, et KUMU projekteerijatel polnud Barry Lordi museoloogilise algõpetusega küll midagi tarka peale hakata. Huvitav milliseks kujunes tema tasu mittekasutustleidnud konsultatsioonide eest KUMU puhul?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 26.01.2006 11:49

Parima muuseumimaja nimel ju ka eksperdid põhjalikku tööd tegid. Tasemel tööde jaoks poleks Winy Maasi järelkoolitust (ja nüüd vist ka Barry Lordi algõpetust museoloogia valdkonnas) vaja olnud, sest paljud tegid selle endale enne konkurssi selgeks.
"Heast tahtest" - ootame ära, kui palju selle eest raha küsitakse.


Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: kalle (IP Logitud)
Kuupäev: 25.01.2006 22:01

Eks igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel...

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 25.01.2006 10:32

Ma sain küll teistmoodi ministri jutust aru- mitte, et Maas saab töö endale vaid et nii tema kui eised züriiliikmed aitavad edaspidises töös kaasa, et parim lahendus tekiks. Meie eesmärk on parim võimalik muuseumimaja! Ja ma olen väga õnnelik, et suured arhitektid on valmis oma ego maha suruma ja teiste idee valmimisele kaasa aitama. Müts maha. Eetikaga siin küll probleeme pole. Pigem hea tahte avaldusega.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 25.01.2006 09:28

Einoh, eile ju selgus tõde: minister tegi zürii välisliikmega enne hääletamist kokkuleppe, et too saab töö parandamiseks endale ja sai ka nõusoleku. Kuidas kommenteerib seda EAL eetikakomitee? Ministri jaoks on halvim arhitektuurinäide Brüsseli lennujaam, aga selle ta ju just sai.
Kaali on küll kohatu võrdlus, isegi labane.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Jan Skolimowski (IP Logitud)
Kuupäev: 24.01.2006 18:35

Kaali Meteoriitikamuuseum on ju hea näide, kus muuseumi rahvas koos kohaliku dolomiidi-kuningaga panid pead kokku ja tegid, hoolimata aastatetagusest arhitektuurikonkursist, üheskoos ise klompkivist muuseumi.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: kalle vellevoog (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2006 19:30

Leian, et on mõttetu arvustada võidutööd praeguses staadiumis - "oh häda kontoriruumidel puudub loomulik valgus, osa fondihoidlaid puudu, oi kui palju klaasi, mis eksponaatidest saab, klaas on jube kallis jne". Zhürii valis konkursil välja parima ideelahenduse, millega edasi töötada. Seega me räägime kandvast ideest, tehniliste lahenduste leidmine on projekteerimise järgmine etapp ja siin ütlevad oma sõna sekka juba vastavate insenerialade esindajad. Paraku puuduvad kõige kõvemahäälsetel arvustajatel enamasti igasugused tehnilised teadmised ja ka väidetav ehitise kallidus saab antud töö staadiumis põhineda vaid laest võetud ennustustel. Ideoloogilised hinnangud võidutööle on aga andke andeks enam kui jaburad.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2006 18:29

tore keskustelu jah.
1. mitte poolt hääletamine ei ole veel vastu hääletamine...
2. Palmaru on minu suureks üllatuseks esimene kultuuriminister , kes tundub arhitektuurist huvitatud olevat. Keegi teine pole arhitektuuri esindajaid nii lühikese aja jooksul nii palju oma kabinetti lasknud. Ja tõsiselt arhitektide arvamustest huvitatud olnud. Ka muuseumi lubas ta ära ehitada, millest siis oletus, et ei huvitu?
3. Ruumide eri kõrgused- seda juba kommenteerisin, vt. allpool
4. Klaasi on teatavasti võimalik ka katta vajadusel...?
5. Pekka ütlust mööda säilis KUMUs vaid põhiidee , aga ei ole tõesti kontrollinud
6.Päikesepatareid võib ka ilma katusekallet muutmata viltu paigutada, kui seda vaja.
7. Poolakatel poola reeglid, EAL-i reegel on, et arhitektuurivõistlustel on enamik hääli arhitektidel
8. Aga kommenteeri siis W. Maasi, see, mis Sa lehes tema kohta kirjutasid, olid vaid solvangud.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2006 16:34

Mis tore keskustelu meil siin kujunenud on.
Plaat, Mauer ja Rein ju hääletasidki kõik vastu. Palmarut ei huvita ei muuseumid ega arhitektuur, kuid kahjuks tema hääl otsustas.
KUMU konkursiprojekt ja lõpptulemus: algidee - maja kuju, ruumijaotus, korrused, saalide asukoht, isegi materjalid - kõik jäid ju paika. Praegu on küll õige võtta puhas paber, sest kahepoolsetest tulekutest, ruumide eri kõrgustest, näitusesaalide valgusest (50 luksi oli lubatu piir; Barry Lordi kirjutas, et selliste näituseruumidega ei saa see muuseum ühtki välisnäitust: kui keegi on huvitatud, võin tema arvamuse saata) jpm. Päikesepatareisid meie tingimustes võiks mõni insener kommenteerida - isegi kui mõni ruumidest soojaks saab, valgust ei saa nendega ikka ära. Päikesepatareid peaksid ka kalde all olema - juba nende pärast tuleks projekti ideest loobuda.
Zürii koosseis: Poola kaasaegse kunstimuuseumi züriisse kuulub 6 arhitekti, 5 muuseumi direktorit, 2 kriitikut ja kunstnik.
Ja Winy Maas vajaks kommentaare küll.
Nagu Eestis, nii on ka arhitektid Euroopas väga erinevad.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2006 13:07

Zürii valikust- züriisse sai valitud arhitektid, kel kõige enam rahvusvahelise töö kogemusi (Alver- tänavu Euroopa Nõukogu hoone züriiliige Brüsselis, Kaasik- Europani ja Kiasma zürii) või kes seotud Tartu linnaga- Sild. Rein Murula sai valitud kui lihtsalt tugev praktiseeriv Eesti arhitekt. W. Maas kommentaare ei vaja. Arvan, et zürii taseme üle kurta ei saa. Et aga arhitektuurivõistlusel zürii enamiku moodustavad arhitektid- see on loomulik! Ja nii see jääb ka tulevikus EAL võistluste puhul. Lisaks olid ju Plaat, Mauer, Palmaru- mittearhitektid, kes teise pilguga vaatasid.

K.H.M:
Töö on valitud, aga see tuleb ju täiesti ümber teha: miks see siis üldse valiti?

Karin, nimeta palun üks võistlus, mille puhul ümber ei oleks pidanud tegema! Enamike puhul on säilinud vaid põhiidee, meenuta näiteks Sidney ooperimaja või meie oma KUMU. Ka kõik kohalike võistluste tulemused läbivad alati uuenduskuuri, enne kui ehitama hakatakse. Asi on õnnestunud siis, kui algidee paika jääb.

Seleta palun ka, miks ei tohi olla ekspositsioonisaalides loomulik valgus? Okup. muuseumi puhul see küll ei häiri- pigem lisab emotsionaalsust. On ju erinevaid klaasitüüpe, mis mille abil pleekimisohtu vältida?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin (IP Logitud)
Kuupäev: 23.01.2006 11:03

Minu eesmärk ei olnud EAL-i mustata, kuid
nördima paneb, see kuidas 4 arhitekti sõidab teerulliga üle 8 inimese arvamusest. Tellija arvamuse ignoreerimine ei ole küll professionaalsuse märk.
Töö on valitud, aga see tuleb ju täiesti ümber teha: miks see siis üldse valiti?
Võinuks siis ju kohe helistada mõnele välismaa noorarhitektile ja temalt muuseumi projekt tellida, rahvusvaheline tasand oleks olnud garanteeritud. Kui muuseumi annab paigutada igale poole ja ruumid pole olulised, milleks siis teised osalejad nii keerulise programmiga maadlema pidid? Nüüd hakatakse noortele euroopa arhitektidele Eesti riigi rahadega muuseumi projekteerimist õpetama.

Mis puudutab ministri suhtlemist ajakirjandusega, siis teadmiseks: mind üritati rääkima meelitada tsiteerides, mida tema oli telefonis juba ajakirjanikele öelnud. Aga ma siiski ei kommenteerinud.Küll aga näen sellest artiklist, et seda on teinud teised zürii liikmed.
Karin

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit (IP Logitud)
Kuupäev: 22.01.2006 20:14

Teostan siis juurdlust, sama artikkel :
“Ajakirjanduses on juba Karin Hallas-Murula (Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor – toim) öelnud, et tulemus on masendav, aga kas ta on masendav või mitte, seda saan mina öelda alles 16. jaanuaril. Selle ajani jätan oma arvamuse enda teada,” lisas Plaat.
- siit järeldan, et ministrit kahtlustada oleks alusetu. Samuti polnud ju need ministri seisukohad, millele enne viitasin, tema hääletus oli ju vastupidine...
Aga lõpetan siinkohal juurdluse, ehkki kahtlused on visad kaduma. Sisuliselt pole sel enam tähtsust, aga üks asi on mulle arusaamatu: mis on , Karin, Su eesmärk? Töö on valitud, meeldib see või mitte, seda ei muuda. On Su eesmärk lihtsalt mustata arhitektide liitu ja kõiki Sinu seisukohtadele vastu hääletanud züriiliikmeid? Mulle räägiti, et Sa olevat lubanud presidendile isiklikult kaebekirja saata, et ta tulemuste avalikustamisele ei ilmuks, ka see on nüüd möödas, president tänas ja jagati lilli, just nii, nagu Sa oma varakult valmis kirjutatud artiklis kirjeldasid (sellest artiklist sosistati lõputseremoonial, kus Sa ise ei viibinud, üsna avalikult). Mis eesmärk veel edasi võiks olla? Et kui Sinu soosikut ei ehitata, siis parem, kui muuseumi ei tuleks üldse? Kas see pole pisut egoistlik lähenemine? Maailmas ei ole ainult kahte tüüpi arvamusi- Sinu arvamus ja valearvamus. Ehk oleks aeg leppida olukorraga ja rusikatega vehkimine pärast lahingut lõpetada?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: Karin Hallas-Murula (IP Logitud)
Kuupäev: 22.01.2006 15:49

Oh Margit küll, korralda siis kriminaaljuurdlus, et kes võtsid telefoni, kui EPL ajakirjanik 29.dets. helistas. Minu kommentaare seal küll ei ole (ma poleks saanud eksida hääletuse jagunemisega), küll aga tean, et suhtles nendega nii Palmaru kui päris mitu teist zürii liiget. Kui EAL kurjustab vaikimisvande rikkumise pärast, siis tuleks vist alustada ministrist endast. Ja siis teised liikmed ka järjest üle kuulata.
Minu masendus on emotsioon - ühtki zürii suurt saladust ma sellega ei reetnud, ühtki tööd ei kommenteerinud, olgugi, et kogu zürii salatsemine oli siis juba mõttetu, sest otsus oli ju tehtud.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: margit mutso (IP Logitud)
Kuupäev: 22.01.2006 12:19

(EPL29.12.2005)Muuseumi uus maja ajas žürii tülli:

Vaikimiskohustuse tõttu anonüümsust palunud komisjoniliikmed väitsid Eesti Päevalehele, et Palmaru eiras täielikult komisjoni nõustanud rahvusvaheliste ja kodumaiste arhitektide soovitusi ja valis võidutööks ülikaasaegse, modernistliku lahenduse, mis ekspertide hinnangul Eesti Rahva Muuseumi uueks koduks ei sobivat.

Samas kirjeldasid mitu žürii liiget anonüümseks jäädes võidutööd intellektuaalselt huvitava lahendusena, kuhu sobiks näiteks spordimuuseum või teaduskeskus Ahhaa, kuid klassikalisi väärtusi edasiandev Eesti Rahva Muuseum väärivat muud.

“Ajakirjanduses on juba Karin Hallas-Murula (Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor – toim) öelnud, et tulemus on masendav, aga kas ta on masendav või mitte, seda saan mina öelda alles 16. jaanuaril. Selle ajani jätan oma arvamuse enda teada,” lisas Plaat.

- see kõik on öeldud ammu enne tulemuste avalikustamist. Millegipärast langevad need anonüümsed ütlused väga kokku KHM hilisemate väljaütlemistega. Rääkimata esimesest lühikommentaarist Ekspressile vahetult pärast tulemuste selgumist- fakt, millega ei olnud häbi isegi ´Kahvli´saates esineda.- See on jäme reglemendi rikkumine.

ERM-i konkursi eesmärk oli leida projekt muuseumile, kuid EAL arhitektid ignoreerisid kõigi muuseumiinimeste täiesti üksmeelset vastuseisu võidutööle - professionaalset züriid iseloomustab hinnangu andmine mitte vaid sellele, mis silmaga otse näha vaid ka edasisetele võimalustele. Kõikide ekspertide töid arvestati selles ultauses, mida nad kirjutasid oma ala ekspertidena, kõrvale jääti ideoloogia ekspertide hinnangud (seda polnud tellitud).
Tutvunud võidutööga, ei saa ma probleemist aru- autorid rõhutavad ju plaanilahenduse paindlikkust, mis annab ruume vastavalt vajadusele ümber paigutada. Selle teeb lihtsamaks ka see, et maja on vaid ühekordne- ei mingeid probleeme evakuatsiooniga, invaliididega, ühendustega. Topelt lagi teeb ääretult lihtsaks kommunikatsioonide paigutamise.
Toetan ka K. Tarandi juhtkirja ideed Sirbis, et võiks kasutada taastuvaid energia-allikaid (päikese-, maa-, vee- energiat).
Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin hallas-murula2 (IP Logitud)
Kuupäev: 21.01.2006 13:01

PS: Konkurss lõppes 16. jaan. Minu avaldus pressile kandis 16. jaan. kuupäeva ning artikkel ilmus 17. jaanuaril. Ekpressi artikkel (kui nüüd isiklikuks minna), kus nii palju komplimente ja vaid lõpuosas ports mürki ja ekslikke andmeid, kahjustab minu mainet ilmselt siiski vähem, kui EAL esinaine loodab. Järeldan seda ka tugevast toetusest, mida viimasel nädalal vastukajana saanud olen.
Winy Maas ja vägistaja ... see on muidugi naerukoht. Talle võiks keegi Eesti ajaloost rääkida, kui see teda muidugi üldse huvitab.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Postitaja: karin hallas-murula (IP Logitud)
Kuupäev: 21.01.2006 12:24

Mõistan, et erialaliit peab oma liikmeid kaitsma. Kuid kui arhitektid teevad žürii liikmetena otsuse, mis üldse ei arvesta tellija huve, siis on raske seda professionaalseks pidada. ERM-i konkursi eesmärk oli leida projekt muuseumile, kuid EAL arhitektid ignoreerisid kõigi muuseumiinimeste täiesti üksmeelset vastuseisu võidutööle (kaks žürii liiget, neli ekspertarvamust (sh. Kanada välisekspert Barry Lord) ja Krista Aru kirjalik seisukoht – kokku 7 arvamust).
Kui toimub konkurss kinohoonele, kas ka siis valitakse esikohale töö, milles kinosaal on vitriinakendega ja aparaadiruumid puuduvad? Miks eratellija puhul on tema soovide arvestamine normaalne, avalikul konkursil aga mitte? Euroopa Arhitektide Nõukogu soovitustes ideekonkurssidele rõhutatakse korduvalt, et püstitada tuleb selged hindamiskriteeriumid ja nendest ka lähtuda. Antud juhul lähtuti hindamisel vaid ühest-kahest püstitatud hindamiskriteeriumist, kriteeriumi „sobivus muuseumile” ignoreeriti aga täiesti.
Ei saa ka pidada normaalseks, et nii kaaluka ja 108 tööga rahvusvahelise konkursi otsus tehakse sellise rutuga. Välisliige saabus Tartusse üheks päevaks ja teist korda Tallinna pooleks päevaks. Isegi kui eeldada, et kõik aktiivselt kodutööd teevad, on žüriides konsensusele jõudmiseks vaja töid koos analüüsida.
Teise ekspertiisi alguseks polnud selge, mitut tööd üldse eksperteerida tuleb, sest suuline info oli vastukäiv ning protokolli ei olnud. Ekspertarvamust lõppkoosoleku ajaks tõlkida ei jõutud, välisliige seda ei lugenud. Jne.

Žüriis oli muuseumide esindatus ebaproportsionaalne, kuid ei osanud arvata, et sellest niisugune probleem tulla võib. Nii kaaluka ehitise žürii oleks pidanud olema kindlasti suurem ja laiapõhjalisem, välisliikme jaoks võinuks olla ka välismaalasest varuliige.

Konkursi tulemused on kahetsusväärsed, sest esikohatöö ei vasta ruumiprogrammile ega muuseumi vajadustele, mistõttu seda tuleb hakata nullist uuesti tegema. Kui žürii arvates annab muuseumiruume igale poole panna ja plaanidel üldse tähtsust pole, siis oleks olnud õigem korraldadagi ainult fassaadikonkurss.

Ideoloogilise aspekti jätan siinkohal kommenteerimata, eestlust on eestlastes väga erineval määral.
Kujunenud situatsioonis ei jäänud kahjuks muud üle, kui end žürii otsusest taandada.

Loodan, et ERM-i konkursi puudujääkidest õppimine aitab kaasa järgmiste konkursside õnnestumisele,
Karin Hallas-Murula
Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor
ERM konkursi ekspert

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: ERM
Postitaja: high (IP Logitud)
Kuupäev: 22.03.2017 11:15

The hub of Dubailand, your world's most significant theme car park and travel related destination, you can get nothing though the best regarding sporting facilities and also the residential along with commercial freehold Dubai property sold at this function built area. sport city
These intercontinental magazines are generally mostly prepared in Uk. A wide selection of magazines occur, which involves sports magazines, fashion, fiscal, environment, take a trip, agriculture, health insurance and other issues inside society. sport mag
For a nice and asked many times precisely what sports gambling on portals are generally, as considerably as I am just concerned it's simply a fancy name on an online gambling on exchange or a means to bet on-line. A wide range of Bookmakers get coined your phrase athletics betting webpage, since it's a very catchy technique of saying on-line betting. sport portal
A good amount of sports supporters are betting for the sports every day. If some sports supporters were actually by using a sports gambling on system to generate the picks for the children everyday, then they may be winning each of the sports proposition wagers. the sport
Studying along with cramming pertaining to different themes and exams might be nerve-wracking along with exhausting, which is the reason many students get a way to secrete their strain or to experience a deviation off their usual monotonous routine. One way should be to get involved with sports. universal sport
Should you have always got a knack internet marketing athletic, enjoy educating and utilizing youth athletes you could be interested in researching youth athletics training. There are several resources available that may help you decide if you need to try your current hand in youth athletics training. youth sport
Condo insurance plan usually incorporates the Get better at Policy relationship insurance nevertheless knowing about it coverage word by word may require which you are required another insurance plan. Buying a different policy will make sure the apartment is covered to shield assets owned or operated. insurance master
Online insurance plan benefits sites offer your small business and your current employees a wonderful resource for you to drastically shorten the health plan course of action. Learn more regarding the perks of utilising an online positive aspects portal for ones small business's insurance cover. insurance portal
When your insurance shopper does speak to, therefore, this is the vital probability to persuade the buyer to invest in us. Some key sales knowledge and approaches will drastically assist your customer satisfaction team. insurance team
You won't ever know when you will require your car insurance policy. Getting via point A new to place B never been easier when you use your individual car. You complications from caught catching your bus, MRT, as well as taxi. Sometimes many of us run way too may errands during a period and getting the own car could help you save time and effort and, let alone, money way too from costs. insurance updates
This weren't always consequently, as a lot of insurers -- prior to Internet became a real force -- were in many cases obtuse or got hard to get insurance replies, for several reasons. The good news is, that's don't the scenario. insurance answers
A splendor guide permits you to take charge to become beautiful. This may possibly sound absurd but that may be exactly what you choose to do, take fee. Some are luckily enough to always be born beautiful equally some are generally born rich though the truth in the matter is almost all of the world has got to earn the idea. beauty guide
Being your master you have ever had is seeing the wonder you are plus the beauty you've got inside involving you. The outer life is your own mirror. People we meet include the mirror involving who were. It is vital that we talk with our inside beauty. beauty master
There exists an change of products and sweets to say Diwali would like, and on-line portals transmitting Diwali products to Bangalore get made the project easier to the people living far off from themselves. beauty portal
One in the oldest technique of remedies, Ayurveda features today occupied a crucial place throughout beauty proper care and cure. Using various herbs along with herbal preparations, Ayurvedic splendor treatment is totally natural and provide the ideal results. beauty today
We're able to all utilize a collagen improve, hence your popularity involving collagen shots. But using this type of supplement you'll be able to just please take a few capsules every day with food, and be on the way to energy and splendor. super beauty
It is indeed a minefield! Everywhere anyone tread inside collagen really beauty cures jungle, you will find there's danger, hazard or fraud. Many in the products that happen to be touting your so named collagen really beauty cures are brimming with toxins along with harmful substances. ultra beauty
This is the reason why these solutions never meet their pledges. The fabricated chemicals that make up they are, in essence, "dead. " Your epidermis is pure and well and requires organic care to compliment a balanced, beautiful issue. organic care
Naturally, you'd probably not feel a Doberman would likely make the top family puppy. It can be understandable to get concerns. This information will handle your concerns and still provide some valuable insight straight into this particular dog. best family pets
Discovering the right pet insurance in your case and your current household animals might be tricky. Even though pet insurance plan is reasonably new, there are actually a sizable volume of providers available all expressing their insurance is right for anyone. best pets
As funny as it can certainly seem, there are many different great stuff owners of such pets could enjoy to generate the experience lots of more exciting, and the accessibility to them most online can make it even much easier to find these people. celeb pets
If you will be a stickler keep high, physical medical standards by yourself and all your family members, then making sure that your pet carries a safe, balanced, and satisfied life will go to be a top main concern too. hot pets
When you find yourself planning to provide a puppy into all your family members, you ought to take your sons or daughters into concern and discover what are some really good pets pertaining to kids are generally. Kids enjoy animals, nevertheless are greater with selected kinds along with breeds in different age ranges. pets blog
Any Puppy Sitter as well as Dog Master will be aware that after your current fun-filled saturday with your pets, there remains to be the common admin operate which should be done. For some this could be time-consuming along with repetitive and is also the very least enjoyable section of the day. pets diary
Today a number of people will utilize the net whenever they must buy anything off their weekly foodstuff shopping for you to insurance solutions. If you would like great puppy houses that could accommodate your canine friend dog pleasantly outside you'll want to take advantage of the Net. pets house
When it relates to pet baby strollers, the Gen7Pets Firm has taken care of immediately customer would like. They made "Smart-Features" because of their pet baby strollers, which make the person experience more pleasurable. smart pets
After intensive research We've managed to discover ten puppy friendly places to be including a pair of 5 legend pet warm and friendly Bath motels. Those motels closest on the city center appear 1st. star pets
When you could have observed along with coached tens of millions of reports, you've almost certainly earned the correct to supply what devices you essentially the most crazy. With almost two decades in the industry of coaching and mentoring speakers, I'm able to identify our top puppy peeves. top pets
There are several debt operations services intended for students. They in addition give several choices for your students to get rid of a significant debt. Students could locate debts management solutions easily by simply browsing the world wide web. management services
A well-written and quite often updated weblog may help promote nearly just about any business. Blogging may help target probable clients, people who find themselves interested in a very company's new product lines. services blog

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re:
Postitaja: anntabares1988@163.com (IP Logitud)
Kuupäev: 13.04.2017 19:43

http://www.nikeairmax2016sales.us/
http://www.salomon-pas-cher.fr/
http://www.newcheapjordansshoes.us/
http://www.beatsheadphones2017.co.uk/
http://www.airmax90shoes-uk.org.uk/
http://www.doudounefemmehomme2017.fr/
http://www.cgparka2017.org.uk/
http://www.officielmax90boutique.fr/
http://www.cgparkajacketcoat.co.uk/
http://www.belleatherjacket2017.org.uk/
http://www.2016salomonspeedcross3.fr/
http://www.beatsheadphones2017.org.uk/
http://www.nikeairmax2015outlet.us/
http://www.louboutinoutletsonline.us/
http://www.max90femmehommes.fr/
http://www.airmax2016-suisse.ch/
http://www.chaussuresroshepascher.fr/
http://www.nikeairhuarachefemmeshommes.fr/
http://www.louboutinoutletstore2015.org/
http://www.airmax90pascher2017.fr/
http://www.nikefactoryoutletstoresonline.us/
http://www.2016airmax90.us/
http://www.newdrdrebeatsheadphones.org.uk/
http://www.doudoune-canadagoosepas-cher.fr/
http://www.rosherunonesale-uk.org.uk/
http://www.max90hyperfuses.co.uk/
http://www.louboutinonlineshops.com/
http://www.airmax90shoes2017.us/
http://www.nikerunningshoesforwomen2016.us/
http://www.airmaxthea2017.us/
http://www.2017max90.org.uk/
http://www.fitflopsandalsclearances.org.uk/
http://www.jordans11forsales.us/
http://www.2016max90femmehomme.fr/
http://www.nouvelle2016max90.fr/
http://www.hermesbeltsbirkinkellybag.co.uk/
http://www.rosherunswomenforsales.us/
http://www.nikeshoesfactorystore.us/
http://www.chaussuresalomon-france.fr/
http://www.canadagooseparkaoutletuk.org.uk/
http://www.airmax90hyperfuseonsales.co.uk/
http://www.nikeairmaxthea2016.us/
http://www.maxonlinestore.us/
http://www.salomonspeedcross3chaussure.fr/
http://www.monclerjacketsoutletsshop.org.uk/
http://www.cheapairmaxshoes2016.us/
http://www.airhuaracherun2017.us/
http://www.rosherun-france.fr/
http://www.monclerjacketsoutletsuk.co.uk/
http://www.fitflopsandalsclearances.us/
http://www.2017airmax90.us/
http://www.cgparkajackets.co.uk/
http://www.nikerosheruns2016.us.com/
http://www.fitflopsandalsclearances.org/
http://www.hermesbeltsbirkinbag.co.uk/
http://www.fitflopsale-australia.com.au/
http://www.airhuaraches-uk.org.uk/
http://www.fitflopsandalsclearance.org.uk/
http://www.airmax90shoes2017-uk.co.uk/
http://www.nikeshoesfactoryoutletukstores.org.uk/
http://www.max90pascher2016.fr/
http://www.airmaxshoes2016.org/
http://www.monclerjacketscoatsoutlets2016.co.uk/

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Mine Leheküljele: 1234Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 4


Teie Nimi: 
Teie Emailiaadress: 
Teema: 
CAPTCHA