Eesti Arhitektide Liit
Uudised
Eesti arhitektuur
Dokumendid
Võistlused
Publikatsioonid
Arhitektuuripoliitika
Kutsekoda
Lingid
Kuulutused
Foorum
Kalender
Kontakt
Muuda profiili
Muuda loominguid
Liikmele

Foorum

EAL Forum :: Foorum :: Katusekorruse laiendamise projekt
Mine Leheküljele: 12345Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 5
Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 17.09.2009 12:33

Tere!

Oleks selline küsimus, et maja planeerib vahetada katust. Selle käigus ka välja ehitada katusekorrus. Ehk hetkel on 3/4 katusekorrusest juba välja ehitatud, kuid millegipärast on jäetud 1/4 välja ehitamata. Selle koha peal on katusekorruse kõrgusest veidi madalam nn pööningu osa, mis tuleb kuni põrandani maha võtta ja ülejäänud katusekorruse kõrguseni välja ehitada.

Nüüd küsimus ehitusprojekti kohta. Ehitus vaja ehitusluba, see aga projekti. On kogemusi, kas selle projekti puhul on mingeid eritingimusi, mida nõutakse? Oli plaanis lasta teha lihtkujul projekt, milles kajastatakse arhitektuuriosa ehk siis eskiisid, joonised, vaated. Tööde käigus laiendatakse ühte olemasolevat korterit ning selle tulemusena muutub korteri plaan. Selle kohta on olemas korruseplaani joonis, kuid ei kavatse projektis kajastada elektriosa ega kanalisatsiooniosa.

Kas linnavalitsusse ehitusluba taotlema minnes sellise projektiga, võib tekkida komplikatsioone ja ehitusluba mitte saada? Tegemist siis Tallinna kesklinnas asuva puumajaga. Iseenesest suusõnaliselt anti linnavalitsusest ja kultuuriväärtuste ametist roheline tuli.


Tänud asjalike vastuste eest!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Paul (IP Logitud)
Kuupäev: 17.09.2009 12:41

Kas on olemas projekteerimise lähteülesanne? Kõigepealt peab Linnaplaneerimisametilt selle küsima. Ja selle väljaandmiseks küsivad nad kõigepealt eskiisi.
Lähteülesandes on kirjas, kus ja kellega tuleb projekt kooskõlastada ja millistele tingimustele peab projekt vastama.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Arvamus (IP Logitud)
Kuupäev: 17.09.2009 17:33

Võtke ühendust 56457102, olen arhitekt ja võin Teid konsulteerida ja kohale tulla.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 18.09.2009 11:08

Ma usun, et Paul mõtles projekteerimistingimusi. Jah, need on olemas, seal on veel eraldi küsitud eskiisi. Kuid projekti kohta on räägitud üldmõistes "projekt". Projekteerimistingimuste saamiseks esitasin lihtkujul joonise (eskiisi), mis olukord hetkel on ja mis hiljem tuleb. Sain projekteerimistingimused. Kuid kogu projekti koosseis on ikka veidi küsitav. Et nagu mis peab olema, et ehitusluba kätte saada.

Uurisin ka linnaplaneerimisest - üks ütleb ühte, teine teist. Endal jällegi kogemusi pole.


Inimene, kes projekti koostab on olemas, kuid ta ei ole ametilt arhitekt, vaid insener. On teinud projekte, kui puudub allkirjastamise õigus. Ehk siis vaated ja eskiisid, lõige, alusplaan kinnistu kohta olemas. Aga just see osa, mis puudutab materjale ja ehitustehnilist poolt?? Kui põhjalik peaks see olema üldse. Või see sõtub projektist ja olukorrast?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 18.09.2009 18:51

kõige esimene vastus on muidugi, et otsige-leidke arhitekt.

aga kui tahaks ilma hakkama saada, eks siis tuleb valida okkalisem tee ja ise ilma teejuhita bürokraatiapadrikust läbi murda.
vastavalt Ehitusseadusele peab projekti koostama või kontrollima pädev vastutav spetsialist või ekspert. tavaelus tähendab see ettevõtet (või FIEd) kel on MTR registreering projekteerimise alal. register on siin [mtr.mkm.ee] ma arvan, et kui on insener, kes projekti koostab, siis ta peaks suutma joonised vormistada sellisel tasemel, et tal keegi tuttav spetsialist (arhitekt) oleks nõus projekti kontrollima ja alla kirjutama (siin tuleb arhitektile väga ettevaatlikult läheneda, sest üldjuhul kõik vihastavad kui neilt tullakse ainult allkirja ostma :-).

projekti mahu määratleb määrus: [www.riigiteataja.ee]
üldiselt läheb ehitusloa taotluseks läbi eelprojekt, mille mahu määratleb standard: [www.evs.ee]
reaalelus tähendab see arhitektuurset projekti (plaanid vaated, lõiked M1:100), seletuskiri vastavalt: [www.evs.ee]
ehitustehniliselt ei pea olema asi pisidetailideni lahendatud vaid piisab üldisest kirjeldusest ja lahendustest plaanidel-lõigetel. nt päästeametnik peab lugema joonistelt välja tuletõkkesektsioonid ja nende materjalid. päästeameti jaoks peab muidugi projekt hõlmama kogu maja, mitte ainult ehitatavat korterit.
suure tõenäosusega ei pääse te ka asendiplaanist ja selle jaoks vaja minevast geodeetilisest alusest. kui kortereid tuleb juurde, siis muutub parkimine ja tuleb minna transpordiametisse peedistamisele jms. projekti maht sõltub konkreetsest olukorrast.

kui spetsialisti ei raatsi võtta, siis hakake otsast peale ja joonistage nii kaua ümber ja juurde kuni ära kooskõlastatakse. eks me kõik ole kunagi nii alustanud.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: mari (IP Logitud)
Kuupäev: 19.09.2009 16:05

Eelkirjutajaga täiesti nõus. Tahaks ainult kommenteerida veel seda osa: "... siin tuleb arhitektile väga ettevaatlikult läheneda, sest üldjuhul kõik vihastavad kui neilt tullakse ainult allkirja ostma :-)"

Minult on ka püütud allkirja osta. Ei vihasta, aga ega ma ei saa alla kirjutada asjale, mis on vale või kole või ilmselgelt lapsikult vormistatud/sõnastatud, ega läheks kindlasti KOV ametnike juures läbi. See lihtsalt ei ole võimalik. Need cased, kus olen nõustunud "allkirja müüma" on lõppenud ikka sellega, et olen algse projekti ise ümber teinud ja lõpuks on ka "allkirjaostja" aru saanud, et see töö ei saa maksta ainult 500 krooni. Kahju ainult sellest algselt raisatud ajast ja võib-olla ka rahast, mis kulus mitteproffessionaaliga asjaajamisele.
Aga nüüd palju töötuid, võib olla küsijal on aega õppida ise projekteerijaks ja tasapisi katsetades saabki asja kaante vahele. Bensiini ja aega (ja parkimistasu/kopeerimiskulu raha) peab palju varuma.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 21.09.2009 09:34

Tänud asjalike vastuste eest! Loodan siis parimat, et sellisel kujul ja mahus on piisav ehitusloa saamiseks.

Usaldan oma projekteerijat piisavalt, mingit soperdist ta valmis ei tee ja laseb asja ikka hiljem eksperdil üle vaadata. Allkirja peab ka saama siis veel.

Aga päästeameti kohapealt olen ikka segaduses. Nimelt maja ise on mingi 1930-ndatel ehitatud, selles on tehtud hiljem muudatusi (ehitati trepikoda, mis oli läbikäidav mõlemalt poolt maja, kinni). Ainuke asi, mida on võimalik tuleohutuse kohapealt määrata, on tulemüür. See on majal olemas ühel küljel. Midagi rohkemat tulesektsioonide ja tõkkematerjalide kohta teada ei ole ja vaevalt seal midagi erilist ka on! Ja krt terve maja jaoks ju projekti ei koosta, maja me ehituse käigus muutma ei hakka, puudutatud on ainult katuse osa. Korteriomandeid juurde ei teki.

Asendiplaan topoalusel on olemas (tehti kõrvalkinnistu projekti raames). Hetkel on lahtine ainult see ehitustehniline ja tuleohutuse pool. Et mida kuradit seal päästeametis küsitakse.


Tervitades

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: mari (IP Logitud)
Kuupäev: 21.09.2009 12:21

Tuleohutuse osa koosneb seletuskirjast ja märgetest joonisel. Seda oskab pädev arhitekt teha. Kes ei oska, see ei oskagi. Paari lauset siia üle riputada mida saaksid maha kopida ei õnnestu, korrektne seletuskiri koostatakse vastavalt olukorrale ja on ca 1A4 lk pikk.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 21.09.2009 15:06

Selge. Ehk oled nii lahke ja jagad neid näitlikke lauseid meili peale saata? Oleksin väga tänulik.

Täna-homme püüame projekti kokku panna ja lõpuks ka kaante vahele saada.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 21.09.2009 15:53

mulle tundub, et olete Päästeameti kooskõlastuse põhimõttest valesti aru saanud. te ei pea projektis mitte märkima seda, mis konstruktsioonid praegu on, vaid seda millised peavad konstruktsioonid olema, et hoone vastaks VV määruses nr 315 toodud nõuetele [www.riigiteataja.ee]
lihtsamad üldnõuded on, et trepikoda peab vastama "tulekindla trepikoja nõuetele", evakuatsioon ja suitsueemaldus peab olema tagatud, korterid omaette sektsioonid ja trepikoja uksed tuletõkkeuksed, tuletundlikkuse nõuded tagatud jne. see muidugi sõltub palju konkreetsest olukorrast, kui midagi ei ole võimalik tagada, siis saab ATS-i (automaatne tulekahjusignalisatsioon) või suisa sprinkleriga üldnõudeid leebemaks tõmmata. mis selle rajamine maksab, on juba teine küsimus.

üldiselt on asjad nii:
kasutusluba kehtib hoonele tervikuna (vanadel majadel on see automaatselt olemas). kui te ehitate maja ümber siis peaksite saama hoonele uue kasutusloa.
kui hoone ei vasta ehitusloa projektis kirjeldatud tuleohutusnõuetele, siis (uut) kasutusluba ei anta (no, ok on mingid erandid nn vaegtöödega jms). seega, projekti tuleb kõik nõuded sisse kirjutada/joonistada vaatamata sellele, kas need on praegu täidetud või mitte (üldjuhul vanad majad ei vasta kehtivatele tuleohutusnõuetele). probleem võib sel juhul tekkida kasutusloa, mitte ehitusloaga. kasutusloa saamine eeldab kulutusi ka teistelt omanikelt, tuleks selgeks teha, kas nad on sellega nõus. seni ei ole kedagi kasutusloa puudumise pärast majast välja tõstetud, kuigi seaduse järgi on see luba nõutav.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: O (IP Logitud)
Kuupäev: 21.09.2009 21:57

Lisaks muutub katusealusele korteri laienemisega hoone üld- ja kasulike pindade suhe ning sellega kitsendate kõigi teiste maja kaasomanike omandit. Seda eeldusel, et lahtine katusealune pind on praegusel hetkel üldkasutatav pind.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 09:36

Viimasese kommentaari mõttest eriti aru ei saa. Muidugi muutub üld- ja kasulike pindade suhe ning omanikud on nii või teisiti hetkel kohustatud oma mõttelist osa vähendama. See ei puutu hetkel küll mitte kuidagi siia.

Et siis peaks projekti koosseisu kirjutama mingit ilusat teoreetilist juttu, mis PEAKS olema? Minu huvides on, et saaks ehitusloa ja majale uue katuse peale. See, kas kasutusloa saab või on või ei ole, pole eriti minu mure üksinda - see ikka jäägu KÜ mureks! Kohe kindlasti ei hakka mina kui katusekorteri laiendaja, ümber tegema mitte olemasolevaid või puudulikke elemente, mis puudutavad tuleohutust.


Ehk saab keegi aidata sellega, et saadab siis nt mingi näitliku osa tuleohutuse kohta, et päästeametilt kooskõlastuse saaks ikka.

andoaaasma@hot.ee

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: ets (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 10:37

Kasutusloa puudumisel on siiski üks miinus ka - nimelt võib kindlustus õnnetusjuhtumi korral pikalt saata kogu maja ja elanike nii vara-kui ka elukindlustused.
Aga selle näitliku seletuskirjaga on nii, et see küsige ikka sellelt, kellelt loodate projektile allkirja saada - milleks kahes osas arveldada.(seletuskiri projekti osana on töö nagu iga teinegi)

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: frikk (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 11:55

Kasutusluba ei ole teps mitte KÜ mure, vaid just eelkõige korteriomanike mure, kuna seaduse järgi saavad kasutusloata korterites elamise eest trahvi korterite omanikud. Kasutusloa saamine on käib jah KÜ kaudu.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 12:48

Jätaks selle kasutusloa kõrvale esialgu.

Tahtsin küsida, et on kellegil ehk saata standardeid:

- EVS 865-1:2006
- EVS 812-7:2008

Esimene siis eelprojekti valmistamiseks, teine tuleohutuse osa käsitlev.


Kui keegi on abivalmis, siis meiliaadress oli ülal antud. Oleksin väga tänulik.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: aga (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 13:23

aga tulles alguse juurde - 3/4 katusealust on juba välja ehitatud- järelikult peaks nagu olemas olema ka vastav projekt, millesse tuleks teil lihtsalt väike täindus/muudatus juurde tellida.
Kui seda pole, on juriidiliselt tegu terve korruse lisamisega, mis sõltuvalt konkreetsest hoonest võib kõige mustema stsenaariumi järgi olla lubatav vaid väga kapitaalselt ka olmasolevaid konstruktsioone muutes.
Seega - konkreetset olukorda teadmata ei saa keegi teile isegi parima tahtmise juures siia kopida lollikindlat seletuskirja - iga konkreetse olukorra kohta on omad vastavad normid ja nõuded juba siin eelpool toodud linkide all.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 14:25

Ärme ikka püüame leida probleeme seal, kus neid pole!

See, et ma mainisin, et katusekorrus on 3/4 välja ehitatud, ei tähenda, et seda tehti hiljem kui maja ehitati. Kõige algupärasemate jooniste peal on juba selline veider katusekorrus välja joonistatud ja kõrvalosas on madalam pööning. Maja on ebaühtlase kujuga ja milline idioot ehitaks katusekorruse välja ja jätaks jupi ehitamata.

Täiesti kõrvaline asi hetkel. Praegu on oluline ehitusloa taotlemiseks kõik vajalikud dokumendid valmis ja kokku saada. Praktiliselt ei ole ehitusprojekti vajagi, aga ilma selleta ei tohi lihtsalt katust välja ehitada, kuna katusekuju siiski muutub. Aga selle puhul ei ole tegemist pigem mitte katusekorruse väljaehitamisega, kui rohkem majale ühtlase välimuse andmisega. Sest see osa, mida ehitatakse välja, on hetkel pööning - st seal on ju katus olemas! Lihtsalt tuleb tõsta see kõrgemale, et oleks samal kõrgusel ülejäänud maja katuse ja kujuga!

Ja kuna see ei ehitus ei lähe maja üldmõõtudest väljapoole ja ei ole mingi eriline projekt, siis selleks ei hakanud pöörduma ka arhitektibüroosse, kus oleks küsitud minu käest ca 15-20 000 krooni projekti eest. Pärast satun veel sellisesse olukorda, kus üks korteriomanik järsku ütleb, et temale ikka midagi ei meeldi ja ei ole nõus ka oma osa loovutama, aga mina olen välja käinud suure summa ja mitte midagi selle projektiga siis teha ei ole!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: ets (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 15:16

Standardite levitamine/kopeerimine on koostaja poolt keelatud.(Imelik küll, et riik seab nõudeid, millega tasuta tutvuda ei saa, aga nii see on)
Standardid müügil Rävala pst. ehituskeskuses ja EVS kodulehel.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 19:09

elektroonilise standardi (ja muidugi ka paberil oleva) levitamine (sh meili teel) on jah keelatud.
pealegi ma veidi jahutaks seda optimismi, et seal standardis oleks justkui kõik kirjas, kuidas peab projekti tegema. kui pole asjaga kokku puutunud, siis ma kardan, et see standardi tekst ajab lihtsalt juhtme kokku.
tegelikult kõik mis tuleohutuse osas vaja on VV määruses nr 315 (avalik tekst, link eelpool toodud) kirjas.

üldisemalt, kas sellel inseneril, kes projekti joonistab ei ole siis tõesti ühtki tuttavat arhitekti, kes nõu annaks? ega arhitektid ei ole üldjuhul mingid advokaadid, kes nii kui uksest sisse astud, kirjutavad 20 000 krooni arvet:-)
ma arvan, et kui astud kuhugi büroosse sisse ja küsid viisakalt nõu, siis üldjuhul ka antakse. ja ehk näidatakse ka projektide näidiseid. ja võibolla saad isegi ebaseaduslikult (!) paar lehte standardit kopeerida.
inimlik suhtlemine eelkõige, küll siis probleemid ka lahenevad.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 19:18

etsile.

siin just ongi võlusõna "tutvumine". tasuta tutvumine standardiga on ju täiesti võimalik, istu seal Aru tn. majas arvuti taha ja tutvu või päev otsa. selge on aga see, et nii ei ole võimalik projekteerida, et iga väikese asja pärast "tutvuma" minna. ma olen ka püüdnud mõnedelt asjapulkadelt küsida, et kuidas ikka nii saab, et riigistruktuuris nõutakse erafirma tasuliste standardite järgimist. aga siis ongi klassikaline vastus selline, et standardite järgimine on vabatahtlik, kokkuleppe küsimus ja standarditega tutvuda saab tasuta.
ja jutt lõppenud.

eks see oleks jälle koht, kus EAL või EPBL võiks sõna võtta. aga eks see vist ole palju tahetud.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 19:24

parandan eelmist posti veidi, stardardikeskus on siiski äriregistri järgi mtü, mitte kasumit taotlev "erafirma".

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Enn (IP Logitud)
Kuupäev: 22.09.2009 22:37

Jürile

"...eks see oleks jälle koht, kus EAL või EPBL võiks sõna võtta. aga eks see vist ole palju tahetud."

Minu teada on EAL suht hiljuti pöördunud selle standardi kasutamise asjus õiguskantsleri poole - milline on aga sealt saadud vastus, pole teada sad smiley

Andole

Nii standardis kui VV määruses on täpselt kirjas, miks ja kuidas peab andmeid, graafilist projekti esitama. EHITUSLOA PROJEKT EI PUUDUTA MITTE AINULT KATUST, VAID EHITUSLUBA VÄLJASTATAKSE KOGU HOONELE. Seega tuleb käsitleda kõiki hoonetpuudutavaid osasid:
arhitektuur, konstruktsioon, insenervarustus. Arhitektuuriosa poolelt tuleb tähelepanu pöörata nii tuletõrjenõuetele kui ka (oletatavalt, kuna tegemist on puithoonega) suure tõenäosusega Kultuuriväärtuste Ametit, ka Keskkonnaamet ütleb oma sõna sekka. Kuna ühe korteri pind suureneb, toob see automaatselt kaasa ka näiteks Tallinna Vee poolse kooskõlastusenõude - rohkem ruumi, rohkem inimesi > suurem veetarbimine. Sa võid vastu vaielda, aga nii see käib.
Nii et Sul on paar võimalust:
1) pusida ise, kulutades aega ja oma/teiste närve, kusjuures tulemus pole sugugi kindel
2) teed kulutuse ja maksad oskajale, kes siis koostab sellise dokumentatsiooni, mille alusel välajastatakse hoonele ehitusluba.

Valik on Sinu
PS! Standardite eest on inimesed/firmad maksnud - kui just pole tegemist väga heade sõpradega, siis tasuta kuskil suvalises büroos vaevalt et sa neid kasutada saad. Aga sinu insener...?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: mari (IP Logitud)
Kuupäev: 23.09.2009 07:52

ikka imestad uuesti ja jälle inimeste lihtsameelsust. Tõesti arvatakse projekti tegemiset kui millestki "suts ja valmis" asjast. Umbes nagu hamba plombeerimisest "ah, mis seal ikka, lased drelliga augu ette ja mätsid savi sisse ja näitad lambiga valgust" Kõrvaltvaatajale see nii ju tõesti paistabki, aga hakka siis ise tegema. Digikujul EVS-idel on diagonaalis lehe peal firma nimi, kes on selle ostnud, müüja tingimustel. St keeluga paljundada. Nüüd sa tuled ja arvad, et ma saadan selle sulle mailiga?? Äkki järgmine kord tuled ja tahad et läheks keeraks sulle parklas mõned veljed alt???

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 23.09.2009 09:54

Kuulge rahunege maha nüüd. Olen nende standardite kohapealt võõras ja ei teadnud, et nende levitamine on keelatud. Kui pole ühtki ostnud ega kokku puutunud, siis ei oska nagu teada seda või kuidas?

Küsisin lihtsalt, ei ole vaja haukuma hakata.
Saan aru väga hästi, et ise jalgratast leiutama hakata ei ole mõtet. Aga urisema hakkavad siin ikka need, kes loodavad, et neile iga liigutuse eest makstakse.


Aga võimalik, et kellegi abi ja nõu oleks asja juures vaja küll. Hetkel on valmis ja olemas järgmised osad:

1) Tänavapoolse fassaadi vaade
2) Hoovipoolse fassaadi vaade
3) Lõige
4) Katusekorruse plaan (koos tulevase korteri lahendusega)
5) Situatsiooniskeem
6) Asendiplaan topo-geodeetilisel alusplaanil (oli juba olemas seoses kõrvalkinnistu detailplaneeringuga, mis hõlmas ka käesoleva projekti kinnistut).

Puudu on kindlasti eelprojekti seletuskiri ja tuleohutuse osa. Mida peaks sellise projekti puhul kindlasti veel kajastama?

Leidub siin siis ehk mõni abivalmis targem inimene, kes saab aidata projekti valmimiseni? Insener suudab teha kõik vajalikud joonised ja ka erinevad koormus- ja soojusarvutused, kuid seletuskirja ja kogu projekti vormistamisega pole ta eriti kursis.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: e (IP Logitud)
Kuupäev: 23.09.2009 10:38

Hiljuti oli uudistes mingi Õnnepank, mis vahendab tasuta teenuseid ja heategusid. Võibolla oleks mõistlikum sinna pöörduda.

Ega seda kuigi meeldiv lugeda pole, kuidas kodanik Ando siin alahindab projekteerijate tööd.
Projekti seletuskiri pole mingi formaalsus ega tühiasi, et kirjutame näidislausetest kokku. See nõuab süvenemist ja on sellises mahus projekti puhul võibolla terve päeva töö. Projekteerimisfirmadki võtavad mõnikord tasulist konsultatsiooni tuletõrje spetsialistide käest. Puitmaja katusekorrus võib olla küllaltki keerukas asi tuleohutuse mõttes.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: energiamärgis (IP Logitud)
Kuupäev: 23.09.2009 11:38

Ärge unustage energiamärgist.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 23.09.2009 14:50

Endiselt. Mõni pingutab siin ikka sajaga üle. Kui ei tea, mis mahus projekt on ja millega on tegu, siis ärge oma suumulku lahti tehke!

Mul on olemas inimene, kes teeb kõik asjad ära, vaja on lihtsalt õiget suunda. See ei ole mingi kuramuse uue maja ega katusekorruse ehitamine. Reaalselt tuleb panna 2-3 sarikat, mille peale katus (roov, plekk jm vajalik). Keegi ei hakka sinna midagi uut ega teistsugust ehitama/välja mõtlema, kui seal juba OLEMAS ON!

Aga kuna iga ehituse jaoks peab olema ehitusluba, siis tuleb see kuramuse projekt ka teha. Ehitusfirmaga on suheldud ja tema ütles, et temale seda projekti otseselt vaja polegi!! Ja maksta mõttetult palju raha asja pärast, mida on vaja ainult formaalselt...no edu siis, kes soovib seda teha!

Pole kordagi alahinnanud kellegi tööd! Aga kogu asja mõte on selles, et eelprojekti jaoks on suurem osa vajalikust juab tehtud ja koos, on mõned üksikud asjad, mis tuleb veel teha ja selle kohta ma küsisingi ju! Mõni võtab kohe kõike nii südamesse..

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: endiselt (IP Logitud)
Kuupäev: 23.09.2009 17:47

Pole vaja võtta isikliku rünnakuna seda,kui tuuakse välja erinevaid võimalikke probleeme ja negatiivseid tõsiasju, et saaksid aimu, mille kõigega (võib juhtuda, et) arvestama pead.Sulle võib tunduda, et siia igasugu linke lisades tahetakse lihtsalt kiusata või elatakse puudujääva tellimuse kibestumist välja, kuid usu, paari lausega sind aidata ei saa.
Kindlasti on täiesti võimalik ka omal käel standardid ja määrused läbi töötades asi kokku panna, kui aga kuluv aega selle ära tasub.
Mina näiteks tahaksin endale tasuta saapaid aga kahtlen, kas nende tegema õppimiseks ja tegemiseks kuluv aeg ikka ennast ära tasub.
Igaljuhul jõudu Sulle!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 24.09.2009 14:22

see teema on osutunud ootamatult väga populaarseks :-)

kui teemaalgataja ütleb, et neil, kes ei tea mis mahus projektiga tegemist on, ei maksa üldse suumulku lahti teha, siis ei jää vist ka midagi muud üle, kui suu kinni panna. eks hr. Ando siis diskuteerigu iseendaga, sest tema on ainus, kes projekti mahtu teab.

aga noh, ei saa ju vaiki olla. kui on tõesti tegemist 2 sarika paigaldamisega, siis ma ütleks, et tehke ära ja ärge üldse sellest kõva häälega kellake. kui keegi küsib siis ütelge, et teete katuseremonti. kui ikka tõesti nii väike asi on, siis millest üldse see suur mõttevahetus ja teema. pole mõtet ka linnavalitsejate kallist aega kulutada mingi nii väikese asja peale (kui ta ikka on nii väike).

ja üldse, ma ei saa aru, millest selline hirm arhitektide ees. siin eespool oli üks telefoninumber. kas helistasite? mis vastati? võtke mõned büroode aadressid, käige need läbi, vaadake mis vastatakse. kui mõni saadab pikalt, siis mis parata, ma arvan, et enamik on nõus abistama, ilma mingit erilist arvet kirjutamata.

nagu isegi mainisite, siis kui reaalset projekti mahtu ei tea, on väga raske nõu anda. ja tuleb suumulk kinni panna.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: Katusekorruse laiendamise projekt
Postitaja: Ando (IP Logitud)
Kuupäev: 24.09.2009 15:30

See oli nagu mõeldud konkreetsele inimesele, kellel oli vaja lihtsalt end tulla siia välja elama. Otsigu mõni teine koht.

Mida ma ei taha on see, et kui mul on pool või rohkemgi projektist tehtud, siis mõni tarkpea teeb kuskil büroos tähtsa näo ja laidab kõik tehtu maha, sest tema tahab ise teha vms ja pärast trükib iga liigutuse eest numbreid.

PALUN ärge võtke isiklikult seda, aga on piisavalt kogemusi, kuidas julgelt kasutatakse ära inimest, kes pole asjaga kursis. Seepärast üritangi alati end kõige kurssi viia, eriti erinevate asjade ja teenuste maksumusega. Ei ole nagu inimene, kes pimesi raha välja jagab.

OLGU, see teema on liiga MÕTTEST KÕRVALE KALDUNUD.


Mõte oli see, et kirjeldasin, mis on juba tehtud ning millega on tegu. Aga soovisin teada saada, et MIDA ON VEEL VAJA KINDLASTI TEHA? Millised dokumendid, joonised, jne. Soovisin informatsiooni edasi tegemise kohta, mitte kuulda seda, kuidas ma olen ikka nii loll, et üritan teistmoodi hakkama saada kui kohe arhitektibüroosse tormata.


Lootes asjalikele vastustele.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Mine Leheküljele: 12345Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 5


Teie Nimi: 
Teie Emailiaadress: 
Teema: 
CAPTCHA