Eesti Arhitektide Liit
Uudised
Eesti arhitektuur
Dokumendid
Võistlused
Publikatsioonid
Arhitektuuripoliitika
Kutsekoda
Lingid
Kuulutused
Foorum
Kalender
Kontakt
Muuda profiili
Muuda loominguid
Liikmele

Foorum

EAL Forum :: Foorum :: OLEN VÄGA PAHANE
Mine Leheküljele: 1234Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 4
OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: noor vihane mees (IP Logitud)
Kuupäev: 27.05.2009 21:13

Mul tekkis täna küsimus, et miks ma peaksin olema Eesti Arhitektide Liidu liige. Kas EAL on ellu kutsutud selleks, et suretada välja eesti arhitektkond ja väikesed bürood, kuhu suurem osa eesti arhitekte kuulub? Lugedes viimase väljakuulutatud arhitektuurikonkursi tingimusi, tekib mul tunne, et nii ongi. Milleks on vaja selliseid kvalifitseerimistingimusi produtseerida, eriti praegusel ajal? Ja kui need tingimused ongi kellegi poolt dikteeritud, siis tuleks EALil sellisest konkursist distantseeruda, sest EALi kohus on oma liikmete huvisid kaitsta. EALi egiidi all olevatel konkurssidel peab olema võimalik osaleda kõigil EALi liikmetel, isegi Kükametsa Kustil, kes kusagil metsatalus joonsulega laudaprojekte tõmbab. Aga vot ei saa, sest Kustil pole sellise maksumusega projekte ette näidata. Ja oma volitatud arhitektiga olete kah ausalt öeldes ikka väga pusse pannud. Sisuliselt on volitatud arhitekti tarvis vaid EALi egiidi all toimuvatel konkurssidel osalemiseks, mujal ei huvita see kedagi. Mingi mõttetu ülereguleerimine. Järjekordne bürokraatlik reegel, mis sisuliselt hakkab arhitektuuri kahjuks töötama. Eesti arhitektuuri taset see kõrgemale küll ei tõsta. Vaadake näiteks olulisemaid konkursse piiri taga, mitte kusagil ei ole selliseid piiranguid ja reegleid. Hea tulemuse saamiseks on neid pigem lõdvendatud. Shveitsis on arhitekti professionaalne tiitel üdsegi legaalse kaitseta... Ühesõnaga, las arhitektuur räägib enda eest.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Ingrid Mald-Villand (IP Logitud)
Kuupäev: 27.05.2009 23:46

Viimase aja konkursid, mida EAL on korraldama palutud, on olnud kõik riigihanke ideekonkursi vormis ja peaprojekteerija leidmiseks korraldatavad konkursid. Seetõttu on konkursi kvalifitseerimistingimustes nõutud osaleja firma majandusnäitajaid (et korraldajal oleks kindlus lepingut sõlmida, järgneb väljakuulutamiseta läbirääkimine ju otse võitjaga) - eesmärk on ju siiski, et võitja saab ka töö. Samuti on oluline volitatud arhitekti kutsekvalifikatsiooni omava isiku osalemine meeskonnas. See võrdub Kutseseaduse kohaselt vastutava spetsialisti kvalifikatsiooniga.
Kahjuks on nii, et EALi kuulumine ei taga volitatud arhitekti kutsekvalifikatsioonile vastamise. EAL on arhitektide kutseühing, mille kaudu peaks arhitektidel olema võimalus ühiselt oma huvide eest seista oma arvamusi ja soove väljendades.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Una Rubia (IP Logitud)
Kuupäev: 28.05.2009 11:32

Nõus väga pahasega. Aga kaevata võib ametiühingusse, mida arhitektidel pole. Ja EAL on lihtsalt nõrguke ja äkki tahab olla üle oma varju elitaarne, et Kükametsa tüüpide eest seista.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: kolmaspahane (IP Logitud)
Kuupäev: 28.05.2009 15:51

.....peab olema viimase viie (5) aasta jooksul vähemalt kolm (3) üle viieteist (15) miljoni
kroonise (EEK, km=0%) ehitusmaksumusega hoone või hoonekompleksi ehitusprojekti
arhitektuurse osa projekteerimise kogemus;.......


kas selline nõue ikkagi on riigihankeseadusest?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 28.05.2009 16:43

riigihangete ideoloogia ongi suunatud sellele, et seal osaleksid võimalikud suured firmad. põhjus on ka arusaadav, suurem majandusüksus ei kao suurema tõenäosusega projekteerimise kestel ära ja lisaks ei viitsi keegi vaadata ja võrrelda paarikümmet pakkumist, kui nõuetega on pakkumiste arv tõmmatav 4-5 eestist kvalifitseeruva pakkuja peale kokku.
ka lõpuks saavutatud volitatud arhitekti nõude lisamise sisuline mõte on selles, et vähendada osalejate arvu ja sundida neid koonduma. tulemuse garanteeritud kvaliteet on rohkem ettekääne. samas on ju ka päris selge, et see on reaktsioon sellele kaosele, mis sajandivahetuse paiku eestis ruulis. arvatavasti liigub pendel veel edasi teise äärde, enne kui ta kusagile mõistlikku keskpaika jõuab.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: noor vihane mees (IP Logitud)
Kuupäev: 28.05.2009 17:37

jyri, aga siis me jõuamegi olukorda, kus arhitektuuri teevad managerid, projektijuhid, projektijuhtimisfirmad ja ehitusfirmad ning arhitektid on surutud marginaalsesse staatusesse, kus neil ei jää muud rolli kui fassaadikrohvi värvitooni valida. Praegu tundub (antud näite taustal), et EAL töötab selles suunas, et muuta selline mõtteviis reegliks. Riigihangete ideoloogia peab olema võimalikult demokraatlik ja avatud kõigile. Raha, mille eest avalikke hooneid ehitatakse on tulnud meie kõigi taskust, seega peab meil kõigil olema võimalus selles protsessis osaleda. Avatud arhitektuurikonkursiga riigihange on siiani olnud väga hea vorm. Milleks on tarvis seda praktikat muutma hakata? Tulemuseks on see, et avalikke hooneid projekteerivad suured madala arhitektuuritasemega kommertsfirmad. Kui on tarvis teha eelkvalifitseerimist, siis kõrge arhitektuurikultuuriga maades toimub see arhitektuuribüroode referentside ja portfooliode põhjal, millest professionaalne komisjon valib välja need kellel on potensiaali ja oskusi teha ka suuremaid asju kui seni tehtud, mitte aga hoonete maksumuse või käibe põhjal. Viimane kusjuures ei garanteeri firma pankrotistumist, väiksemal arhbürool on põhjaminek isegi vähem tõenäolisem kui suurel. Ja mis puutub koondumisse, siis ei ole võimalik sundida inimesi vägisi koos looma. Need kes teevad asju koos on selliseks kasvanud ja isegi koos kasvanud loojad lähevad tihti laiali, kuna koos loomine on keeruline. Mõttetu on kedagi mingisuguste regulatsioonidega arhitektuuri koos tegema sundida.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: nende (IP Logitud)
Kuupäev: 29.05.2009 11:46

Nende rahaliste alampiiride nõue näib pigem olevat kellegi eesmärk suunata töö eestist välja või kindlale kitsale grupile.Vähemalt selles suunas see töötab.
Riigihankesadus igastahes selliste konkreetsete piirangute kasutamist otseselt ei nõua, Euroopa Arhitktide Nõukogu võistluste korraldamise juhend samuti mitte.Kes neid piiranguid nõuab, selleni EAL käsi ilmselt ei ulatu.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Ingrid Mald-Villand (IP Logitud)
Kuupäev: 29.05.2009 12:20

Meil Eestis on Riigihangete seadus nii üles ehitatud, et dokumente kontrollib kvalifitseerimiskomisjon, kes ei ole pädev portfoolioid vaatama ja selle põhjal otsuseid tegema. Selleks on ka selged nõuded, mida EAL omalt poolt on läbirääkimistel peakorraldajatega alati võimalikult madalaks rääkinud. Reaalselt on viimastel arh.konkurssidel kvalifitseerimisvoorus olnud ülivähe põrujaid, enamsti välisfirmad. Eesti arhitektuuribürood on väga korralikult oma dokumente esitanud ja alati on olnud võimalus ühispakkumiseks, mis tähendab, et majandusnäitajaid saab jagada. Vastutusevõtja ei ole kohustatud olema suurima näitajaga büroo, mis tähendab, et väikestele büroodele oleme alati jätnud võimaluse.
15 miljonilise ehitusmaksumusega hoone on hinnanguliselt 1000 m2 suurune hoone, mis tähendab, et korraldaja soovib arhitektilt natuke suuremat kogemust kui vaid eramajade projekteerimine.
volitatud arhitekti nõude lisamine tuleneb sellest, et see on EAL hinnangul ainus vastutava spetsialisti taset määrav dokument. MTRi registreeringut selleks pidada ei saa kuna seal on väga palju isikuid kelle hariduse ja pädevuse kohta on alust kahelda.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: nende (IP Logitud)
Kuupäev: 29.05.2009 12:57

OK. 15 miljonit ja 1000 m2 on veel arusaadav aga mitu m2 on objekt, mille projekteerimine on 3 miljonit?
Mitmel eesti proj.bürool on ette näidata 3 sellist töövõttu?
See pole vingumisena mõeldud, jäin siin lihtsalt valjusti mõtlema.(.... peab olema viimase 5 (viie) aasta jooksul vähemalt 3 (kolm) üle 3 000 000 (kolme miljoni) kroonise (EEK, km = 0 %) maksumusega peaprojekteerimishanke juhtimise kogemus.....)

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Loona (IP Logitud)
Kuupäev: 29.05.2009 14:28

Väga vabalt võib korraldada riigihanke ka ilma üldse käibe ja varasemate tööde maksumuse nõudeta. Seadus neid nõudeid ei sunni esitama. Selliseid konkursse on ka olnud. Aga ilmselgelt on korraldajatele teatud suurifrmade poolt kärbsed pähe aetud, et ainult nendesarnased gigandid on võimelised üldse projekteerima. Nõus, et käibe saaks paari väikse büroo peale kokku, aga kuidas see hilisem koostöö siis välja hakkab nägema ja kes oleks siis üldse autor? Kas ma lähen teise väikebüroosse jutuga, et ma tahan teha, tule mulle "käibekehaks"??? Mõlemad samas risti-rästi teha ei tohiks. Vast hea tahtmise korral sebiks endale kusagilt mingi projektijuhi, kelle CV-s oleks need 3 miljonilised projekteerimise töövõtud ette näidata (enamusel on oma tööandjaga leping, et teistele ei tohi tööd teha - seega lihtne see pole). Kõik see teeb osalemise niiii keerukaks ja kohmakaks.... tekkib küll küsimus kellele need piirangud on kasulikud? Kahju tõesti, et Arh Liit ilmselt tegutseb oma liikmete vastu. Kui paljude liikmete vastu, oleks tegelikult hea teada saada. Paluksin Igrid Mald-Villand´il saata ringi küsitlusmail Arh Liidu liikmetele küsimusega - kui paljud arhitektid reaalselt saaksid nendel konkursside osaleda, kui sooviksid. Palun andke tulemusest teada ka.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: polemidagi (IP Logitud)
Kuupäev: 31.05.2009 15:47

Pole midagi parata.Tõenäoliselt on see küsimus juurtega palju kaugemal - EAL haardest kindlalt väljas.Iseasi,kas EAL võiks ennast sellise surve puhul taandada koostööst...ka see ei muudaks ilmselt midagi.Mission impossible.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Kogemus (IP Logitud)
Kuupäev: 01.06.2009 08:23

Olen veel ühe suure projekteerimisfirma nimekirjas, kuid varsti enam mitte. See selleks. Ülemused kaevasid välja ühe keskmise suurusega puumaja muinsusliku projekteerimise riigihanke. Tundsin asja vastu huvi ja sest selle puumaja projekteerimine oleks mulle sobinud, sest seal oli tehtud korralikud ajaloolised uuringud ja tingimused. Võtsin veel ühendust hanke välja kuulutanud asutusega, sest mõni fail ei avanenud arvutis. Varsti teatas ülemus, et ta ei saagi pakkumist teha, sest nõuti samuti 3 viimase aasta jooksul tehtud muinsuslikke 10 miljonilisi ehitusmaksumusega objekte. Ma olen projekteerinud Tallinna vanalinna ja Harju maakonda, ehitusmaksumused muinsusobjektidel sellise hinnani küll ei küüni. Seega osa ei saanud pakkumisest võtta. Oh üllatust, varsti laekus minu meilile tellija küsimus, et kuhu meie pakkumine jäi, sest mitte keegi osa ei võtnud? Saatsin viisaka vastuse, et muinsusobjektidel lihtsalt nii suurte summadega ei opereeritagi. Tean, et väga head muinuskaitse objekte projekteerivad pisifirmad ja üksiktegijad isegi ei vaata neid hankeid, sest nende poole pöörduvad eratellijad ilma igasuguse konkureerimiseta ja suurtel muinsusobjektidel, näiteks vanad mõisad, nad projekteerivad paralleelselt ehitamisega aastaid.
Eriti vildakas oli Rakvere vallimäe läbikukkunud konkurss. Seal sooviti telkatust ja konstrukoril pidi neid olema ette näidata tükki 3!? Mina isiklikult olen näinud lähimat suurt telkkatust Soomes Savonlinnas. Pealegi sooviti seal maksimaalseid lahendusi absoluutselt kõigele ja lõpuks kujunes kõigil pakkujatel kõiki soove arvestades projekteerimishind nii suureks, mida hanke korraldajad polnud uneski näinud. Hankekirjutajate nõudmistel, fantaasiatel ja rumalusel pole piire!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: R (IP Logitud)
Kuupäev: 01.06.2009 14:33

Lisaks teemale, kas kaubanduskeskuse projekteerinud firma siis omab automaatselt kogemust väikse kogukonnana funksioneeriva küla projekteerimisel? Isiklikult olen selliste asjadega seotud olnud pea juba 2 aastat, mitte küll eestis aga näit. rootsis jm. Aga antud hankele ei kvalifitseeru smiling smiley Ja siis ongi hankeid võidavad ühed ja samad firmad, kelle kasum enamalt läheb eestist välja.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: töö (IP Logitud)
Kuupäev: 01.06.2009 15:00

Ja nii võitlebki riik tööpuudusega :-), missest et mitte eesti omaga.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: per nase (IP Logitud)
Kuupäev: 02.06.2009 11:49

Mulle tundub, et nüüd kus tööd vähemaks on jäänud, siis kindlustavad sel moel endale tööd suuremad arhitektuuribürood EAL-i seestpoolt. Eriti tekkis mul see tunne lugedes EXPO boksi kujundustingimusi. Kas ikka selleks, üks hea kontseptsioon juba olemasolevasse boksi sisse suruda, on vajalik selline meeletu "pagas" nagu tingimustes nõuti.
Mulle aga tuleb alati meelde vana EXPO ja porgandid. Paraku kipub hea idee tulema pähe inimestele kes ei ole veel nn. masinavärgis sees. Ning mõneti inetu on see, mis praegu toimub, just noorte arhitektide suhtes, kes alles ennast arhitektidena tutvustavad. Konkursivõitudest on ju alguse saanud paljud tänaseks suured tegijad eesti arhitektuurimaastikul.
Seega, minu küsimus on, kas ehk püünele pääsnud sel moel mitte oma "toidulauda" ei kaitse? Mulle tundub, et mõneti naiivne on arvata, et arhitektidel kontroll seadusloome üle täiesti puudub ning neid mingil moel protsessi ei kaasata.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: POLE VÄGA PAHANE
Postitaja: Noor arhitekt (IP Logitud)
Kuupäev: 02.06.2009 12:46

miks mitte kasutada selliseid võistlustingimusi ära selleks, et teha suurpuhastust eesti arhitektuuriturul. Andekad tõusevad niikuinii, vähemandekad on just need, kes tavaliselt hätta jäävad nii arhitektuuri kvaliteedi, kvalifitseerumise kui ka kutseeetika järgimisega. Igast võistlusi võita on suhteliselt lihtne ka täiesti poolikutel inimestel, kes ei tea just kui millestki midagi (vabadussammas?).

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: per nase (IP Logitud)
Kuupäev: 02.06.2009 13:52

noorele ja mitte väga pahasele:
no see fallos kääpa taustale kerkis ju EAL-i treitud lähteülesande järgi.
aga üldiselt, ole ettevaatlik, kui nimetad mõnda inimest poolikuks, siis võib juhtuda, et ta saab sellest valesti aru ja solvub - kui juba selle eetilise dimensiooni arutelusse sisse tõid.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
ilusat suve!
Postitaja: per nase (IP Logitud)
Kuupäev: 02.06.2009 14:33

ja veel: võistlust ei võida küündimatud arhitektid kui zürii koosneb ala spetsialistidest. minu meelest tagab see kunstilise taseme oluliselt kindlamalt kui firma edukuse tõestmine majandusnäitajate aruande esitamisega. kumb siis ikkagi on arhitektuuris olulisem, kas töö arhitektuurne veenvus või töö esitaja firma majanduslik edukus?
Kui EAL seisab selle eest, et eesti arhitektuurimaastiku pilt oleks põnev ja dünaamiline siis kas ei peaks ta organisatsioonina seisma hea arhitektuuri poolel?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: noor vihane mees (IP Logitud)
Kuupäev: 03.06.2009 18:40

per nase,
vii nüüd ennast ikka Vabadussamba taustaga natuke kurssi. Vabadussamba puhul näitas EAL eesotsas Ülar Margiga ennast küll tugevana ja põhimõttekindlana. Küsimus oli ikka rohkem poliitikutest zhüriis, kes asja ära tegid. Selgroogu ja julgust liidu eest seista, vot seda ootaks ka praeguselt esimehelt ja eestseisuselt.

Noor arhitekt,
sa vist pole ikka eriti kursis asjadega, millest räägid. Loe need tingimused läbi ja mõtiskle natuke. Selle suurpuhastuse tulem võibki olla see, et tulevikus tegelevad eestis arhitektuuriga suurte ehitusfirmade projekteerimisdivisjonid ja mõned skandinaavia projekteerimiskontsernid.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: jüri (IP Logitud)
Kuupäev: 03.06.2009 19:33

võidusamba konkurss on siin pigem vastupidine näide, kus sellesama demokraatliku ja avatud konkursiga (ja veel mitme konrkursiga) saavutati selline tulemus nagu saavutati. ma olen siiski veendunud, et tulemus oli täpselt selline nagu tingimused ette nägid. hilisem "tugevus ja põhimõttekindlus" väga ei aita.
see selleks.

riigihangete õnnetus ei ole minu arvates niivõrd lambist nõudmiste seadmises, kui selles, et tellija ei soovi jagada hanget loogilisteks osadeks: arhitektuurivõistlus, projekteerimine, ehitus. kui seadus seda otseselt ei nõua, siis paratamatult on tellijal lihtsam tellida kõik ühe kompotina. hea veel, kui on nii palju mõistust, et projekteerimine ja ehitus eraldi hangeteks jagada. tihti ei viitsita sedagi teha ja kuna raha tuleb nagunii ühest eelarvest, siis tellitakse kohe ehitushange, kus siis ripatsina on projekteerimine ja veel ühe vähetähtsa tüütu niidikesena arhitektuur küljes. on selge, et mida suurem on eeldatav hanke rahaline maht, seda suuremaks aetakse tingimused. ma ei hakka siin rääkima aegajalt esinevast kahtlusest konkreetsele pakkujale tööde kätte mängimisest, vaid lihtsalt tavalisest inimlikust laiskusest, mis tingib selle, et suurtele riigihangete objektidele on eestis umbes kümmekond firmat, kes omavahel koguaeg konkureerivad.
minu konstruktiivne ettepanek oleks, et EAL keelduks koostama tingimusi hangetele, mis on nö projekteerimise-ehitustöövõtu või peaprojekteerija leidmise konkursid ja suunaks tellijat korraldama eraldi ideekonkurssi arhitektuurse lahenduse saamiseks ja seejärel peaprojekteerija hanget. põhjendada võiks seda muuhulgas ka sellega, et omades selget visiooni ehitatavast on potentsiaalselt võimalik saada kokkuhoidu peaprojekteerimise hankehinnast (kuigi praeguse aja riigihangete pakkumised on niigi täiesti müstiliselt madalaks läinud, ma ei tea, kust seal veel annaks kokku hoida).

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: liige (IP Logitud)
Kuupäev: 05.06.2009 10:40

Olen nõus pahastega, aga eriti meeldiks Loona mõte, teha tõesti küsitlus kõikide liikmete seas, kui paljud on rahul EAL panusega oma liikmete huvide kaitsmisel, seda eriti siin teemaks olnud konkursside osas.
Konkursitingimusi ja neid käibe jms. nõudeid lugedes tekib tunne, et käiku on lastud mõne teise nn. suurema riigi alusdokument. Ei julge prognoosida, aga kahtlustan et viimasel ajal kõlanud majandusnäitajate nõudmised tõmbavad osalemisele kriipsu peale kaugelt rohkem kui pooltel arhitektuuribüroodel. Seda eriti väljaspool Tallinna. Ei usu, et kõik inimesed nendes büroodes on nii andetud, et poleks võimelised head asja projekteerima.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Loona (IP Logitud)
Kuupäev: 05.06.2009 19:16

Tegelikult ikka saab küll ära teha. Juba riigihangete seaduse [www.riigiteataja.ee] §3 - on muuhulgas öeldud: "kõik isikutele seatavad piirangud ja kriteeriumid oleksid riigihanke eesmärgi suhtes proportsionaalsed, asjakohased ja põhjendatud"
Kui ilmub ilmselgelt liialdatud piirangutega või konkurentsi piirav hange, saab(tuleb!) selle tingimusi kohe protestida. Kui hankija lükkab protesti tagasi, tuleb kaevata Riigihangete Ametile. Aga selleks peaks olema mustvalgel kirjas mingid numbrid, millele tuginedes saab väita, et tegu on eesmärgi suhtes ebaproportsionaalsete tingimustega või konkurentsi piiramisega (enamus firmasid on välja jäetud). Vaatasin ise ka üllatunult neid Rakvere purikatuse hanke tingimusi ja mõtlesin kas saadan päringu või ei ... et nimetagu üldse Eestis ehitatud analoogsed objektid...
Mingeid numbreid on statistikaameti kodulehelt võimalik leida, aga kõik see nõuab kodutööd. Meie bürood vist ei ole eriti altid oma lepingumaksumusi avalikustama ja nii pole neid numbreid eriti kusagilt võtta. Seda olukorda peaks muutma.
Praegu tundub, et hankijatel on kombeks "igaks juhuks" panna maksimumnõuded. Isegi tagatisraha küsiti 1 kord 50 000!! sellele hankijale ma kirjutasin, et see EI VASTA seadusele ja võeti alla 20 000 peale. Mis on ka arutult palju projekteerimishankel

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: Ingrid Mald-Villand (IP Logitud)
Kuupäev: 09.06.2009 15:24

Me tegime oma liikmete seas küsitluse juba mai viimasel nädalal, kus küsisime muuhulgas, et millised on meie liikmete ootused EALi suhtes / millist tuge ootate EALilt.
Vastas enam kui 300 listi liikmest vaid 16 ja vastusena sooviti esmalt õigeaegsemat infot ja koolitusi ehitus - ja planeerimisseaduse teemadel, jooksvat infot kodulehel planeeringute avalikustamise kohta, rohkem arhitektide ühisüritusi, infot arhitektide toetusvõimaluste kohta erinevatest fondidest, planeerija kutsekvalifikatsiooni koostamist, edasi töötamist arhitektuuripoliitikaga, julgemat sõna võtmist meedias linnaehituslikel teemadel.
Lisaks sooviti et EAL oleks oma tegevuses aktiivne - nähtav - kuid mitte pealetükkiv.
Kutsetunnistuste süsteemi kiideti ja tuli positiivseid hinnanguid ka üldise tegevuse kohta.

Arhitektuurivõistluste korraldamise osas tehti ka erinevaid ettepanekuid kuid keegi ei tõstatanud siin foorumis üles tõstetud teemasid. Tänan siin mõtete avaldajaid. Arutame seda kindlasti.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: ets (IP Logitud)
Kuupäev: 13.06.2009 13:30

16 300-st?Kas Liit on surnud või on liikmed lootuse kaotanud?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: nipitiri (IP Logitud)
Kuupäev: 15.06.2009 21:01

... sama küsimus tekkis.

Miks 16 liikme reaktsioonist tehakse järeldus et kõik 300 on samal arvamusel?
Ja miks 284 inimest kuuluvad organisatsiooni vaid "formaalselt"?

Paljud liikmemaksu on maksnud? Võibolla ei ole see 300 ka mingi adekvaatne number. Liikmeid (kes tegelikult endale vabatahtlikult võetud kohustustest kinni ei pea) hoitakse listis lihtsalt selleks et näidata EAL suuremana kui ta tegelikult on ehk siis tavaline Potjomkinlus.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: nipitiri (IP Logitud)
Kuupäev: 15.06.2009 21:09

Ja veel uuriks kas internetis on kuskil võimalik tutuvuda MTÜ Eesti Arhitektide Liit alusdokumendi e. MTÜ põhikirjaga?

On see kuskil EAL lehel olemas - mul leida igatahes ei õnnestunud?

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: ingrid (IP Logitud)
Kuupäev: 16.06.2009 22:14

põhikiri asub jaotuses dokumendid - vajutad sinna ja tulebki esimesena ette - ju ei otsinud piisavalt winking smileyhttp://www.arhliit.ee/et/dokumendid

küsitlusele vastamine ei kuulu liikme kohustuste hulka nii et ei teeks sellest mingeid põhjapanevaid järeldusi.
2 aastat tagasi vastas samalaadsele küsitlusele vaid 5 inimest, nii et areng on tohutu olnud winking smiley

ja alati on osa inimhulgast aktiivsemad kui teised, aktiivseid on kindlasti kaugelt üle 16ne - on erinevaid tasandeid kus aktiivne olla.

kui nipitiri on arhitekt on samuti võimalus erialaühenduste kaudu aktiivne olla - kas läbi EALi, läbi Eesti Arhitektuurikeskuse vms
nii et soovitan julgelt kohale tulla - oleme avatud kõik tööpäevad!

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: nipitiri (IP Logitud)
Kuupäev: 17.06.2009 10:28

Küsija suu pihta teatavasti ei lööda ja liikme kohustusena on põhikirjas välja toodud liikme kohustus võtta osa EAL-i tegevusest ning aidata kaasa EAL-i eesmärkide saavutamisele ... mille muuna taolisi küsitlusi siis veel vaadelda. Teiepoolt esitatud statistika on muidugi päris masendav.

Vastus jäi tulemata liikmemaksu laekumise kohta - ei tahaks hästi uskuda et see 300 on adekvaatne number. Või on?

Mis kogu selle teksti point on? Point on see et MTÜ EAL peab oma põhikirja järgima (käesoleval juhul p. 10-18).

Sooviks ausaid vastuseid.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: nipitiri (IP Logitud)
Kuupäev: 04.07.2009 15:39

... tundub, et mingit vastust ei tule, aga mitte vastamine on ka vastamine.

Aus vastus oleks see et EAL ei järgi korrektselt oma põhikirja punkte 10-18, millest tulenevalt on deklareeritav liikmete arv suurem kui põhikirja järgne liikmete arv. Tean, et see on nii - küsimus on kui suur on nende nö. mitteaktiivsete liikmete arv/osakaal? Kui suur on "EAL mull" ...?

Tsiteerin veel ingridit:
"kui nipitiri on arhitekt on samuti võimalus erialaühenduste kaudu aktiivne olla - kas läbi EALi, läbi Eesti Arhitektuurikeskuse vms
nii et soovitan julgelt kohale tulla - oleme avatud kõik tööpäevad!"

Kas tõesti peab oma aktiivsuse näitamiseks kuhugi kohale tulema, mingeid pabereid määrima hakkama, liikmemaksu maksma ja juhatuse otsuseid järgima hakkama ... juba need eelnevad read on ilmselt "aktiivsemad" kui paljude EAL liikmete panus.

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Re: OLEN VÄGA PAHANE
Postitaja: standard (IP Logitud)
Kuupäev: 04.07.2009 21:25

Miks kutsestandardit enam näha pole?
Kas seda muudetakse???

Häälestus: Vasta sõnumile | Tsiteeri Teadet
Mine Leheküljele: 1234Järgmine
Olemasolev lehekülg: 1 koguarvust 4


Teie Nimi: 
Teie Emailiaadress: 
Teema: 
CAPTCHA